Domov Novinky Huawei Watch prichádzajú na slovenský trh

Huawei Watch prichádzajú na slovenský trh

Zdielať

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh prvý model smart hodiniek Huawei Watch, ktoré sú dostupné od 16.11.2015 za odporúčanú cenu 399 eur. Huawei Watch ponúkajú 1,4“ dotykový AMOLED displej, ktorý je chránený voči poškriabaniu zafírovým sklíčkom a ponúka odolné telo z nerezovej ocele.

Huawei Watch 01

Displej dosahuje rozlíšenie 400×400 pixlov a hustotu obrazových bodov 286 ppi pri kontrastnom pomere 10000:1. Ciferník s priemerom 42 mm je zhodný s tradičnou veľkosťou bežných náramkových hodiniek. Náramok si môže používateľ sám ľahko vymeniť. Hodinky sú vyzbrojené funkciou upozornenia na prichádzajúce hovory, správy alebo e-maily, nechýba vyhľadávanie strateného telefónu, senzor srdečného tepu, gyroskop, akcelerometer, barometer či bezdrôtové spojenie so slúchadlami pomocou technológie Bluetooth.

Huawei Watch 02

Navyše, hudbu si môžete do hodiniek stiahnuť pre počúvanie offline. Vďaka bezdrôtovému prepojeniu so slúchadlami pomocou technológie Bluetooth a podpore sťahovania hudby pre počúvanie offline sú hodinky vhodné aj pre fitness či outdoor aktivity. Prehrávanie hudby je možné spustiť hlasovým príkazom v angličtine a rovnakým spôsobom je možné ovládať aj navigáciu. Text odosielanej správy je možné diktovať už v slovenskom jazyku. Funkcia vyhľadávania telefónu pomôžu s nájdením telefónu doma či v kancelárii. Vďaka poslednej verzii rozhrania Google Android Wear sú Huawei Watch vhodné rovnako pre používateľov, ktorý vlastnia smartfón s OS Android, ale aj iOS.

Zdroj: TS