Domov Novinky Huawei Watch: Nové smart hodinky v klasickom dizajne

Huawei Watch: Nové smart hodinky v klasickom dizajne

Zdielať

Spoločnosť Huawei sa zaradila medzi výrobcov, ktorí vyrábajú čoraz populárnejšiu nositeľnú elektroniku (wearables) a predstavuje nové smart hodiny Huawei Watch. Tie sa líšia od konkurencie hlavne tým, že ukrývajú moderné funkcie v klasickom dizajne, ktorý sa hodí aj na slávnostné príležistosti.

Huawei Watch 01

Guľaté hodinky majú namiesto klasického ciferníka 1,4“ dotykový AMOLED displej, ktorý má rozlíšenie 400×400 pixelov, čo je hustota pixelov 286 ppi. Pýšiť sa môžu najjasnejším displejom na hodinkách s Android Wear na svete, kedže kontrasný pomer majú 10000:1.

Chránený je takmer nezničiteľným zafírovým sklíčkom a operačným systémom Android Wear. Samotné telo je z nerezovej ocele, ktorá bola kovaná za studena. Vnútri je senzor pulzovej frekvencie, ako aj šesťosí senzor pohybu.

Huawei Watch 02

Korunka, púzdro a závesy remienka sú z nerezovej ocele, ktorá je odolná proti poškriabaniu vďaka kovaniu za studena, čo mu poskytuje aj o 40% lepšiu tvrdosť. Taktiež sa hodinky ľahko ovládajú pomocou hardvérového tlačidla, ktoré je umiestnené trošku netradične na druhej hodine.

Hodinky možno jednoducho prispôsobiť, na výber je viac ako 40 druhov jedinečných ciferníkov a množstvo remienkov z rôznych materiálov a prevedení. Hodinky dokážu prijímať SMS a e-maily, synchronizovať kalendár, aplikácie či upozornenia. Kompatibilné sú s operačným systémom Android 4.3 alebo vyšším.

Huawei Watch 03

Základom je procesor Qualcomm taktovaný na 1,2 GHz, 4 GB vnútornej pamäte a 512 MB RAM. Komunikujú cez Bluetooth 4.1 pre ľahkú synchronizáciu, prítomný je senzor pohybu, barometer či merač pulzovej frekvencie čo používateľovi umožní sledovať aktivitu vo dne v noci, vrátane spálených kalórií či prejdenej vzdialenosti. Hodinky sa zatiaľ neplánujú predávať na Slovensku ani v Českej republike, čo sa ale ešte môže zmeniť. Cena zatiaľ nie je známa.

Zdroj: TS