Domov Novinky Huawei sa možno onedlho vráti späť

Huawei sa možno onedlho vráti späť

Zdielať

Myslíte si, že bude potrebný zázrak, aby sa Huawei odrazila od dna?

Zákaz USA priniesol čínskemu výrobcovi telefónov naozaj veľa škody. Keď sa však bližšie pozrieme na rozsah zákazu, veci by mohli byť horšie, keby sa to stalo ktorejkoľvek inej spoločnosti. Samotné prežitie firmy dokazuje, aká je silná, a zdá sa, že zákaz ju ešte viac posilnil. Ak sa teda značka nevzdala svojho podnikania v oblasti smartfónov ani po týchto viacnásobných zákazoch zo strany Spojených štátov, čo je potom skutočnou hnacou silou spoločnosti? Je to najmä preto, že Huawei má plán do budúcnosti, víziu, ktorú vidí len málokto. To je dôvod, prečo spoločnosť stále vyrába telefóny každý rok. Zákaz neznamenal len absenciu mobilných služieb Google, ale aj hardvérových komponentov. Zdá sa však, že spoločnosť je odhodlaná to všetko prežiť.

Značka už prišla s vlastnými mobilnými službami, ktoré nahradia GMS, a v novej správe sa tiež uvádza, že čínsky technologický gigant nahradil viac ako 13000 súčiastok vo všetkých svojich produktoch, ktoré boli postihnuté sankciami USA. S týmto vyhlásením prišiel generálny riaditeľ spoločnosti Huawei Ren Zhengfei. Šanghajská univerzita Jiao Tong zverejnila prepis Renovho prejavu. V prejave uviedol, že za posledné tri roky spoločnosť nahradila viac ako 13000 komponentov svojich výrobkov domácimi komponentmi. A tiež prepracovala 4000 dosiek plošných spojov pre svoje vlastné výrobky. Podľa univerzity Ren predniesol tento prejav 24. februára, keď hovoril s čínskymi technologickými expertmi. Prepis jeho prejavu zverejnila univerzita na svojej webovej stránke v piatok.

Ren tiež uviedol, že spoločnosť v roku 2022 investovala do výskumu a vývoja sumu 23,8 miliardy USD. Zrejme bude aj naďalej investovať viac peňazí do výskumu a vývoja, keďže zisk sa zvyšuje, dodal Ren. Ďalej podľa Rena vybudovala vlastný systém plánovania podnikových zdrojov. Tento systém sa nazýva MetaERP, ktorý plánuje spustiť v apríli. Tento systém pomôže riadiť hlavné obchodné funkcie spoločnosti, dodávateľský reťazec a výrobné operácie. Ren tiež uviedol, že Huawei neplánuje spustiť konkurenčný systém k nástrojom AI, ako je ChatGPT. Uviedol však, že Microsoft, najväčší investor OpenAI, nebude jedinou dominantnou silou v tejto kategórii. Napriek tomu sa Huawei zameria na to, aby bol hlavnou platformou, ktorá poháňa AI.

Zdroj