Domov Novinky Huawei MediaPad X2: Osemjadrový tablet s Full HD displejom

Huawei MediaPad X2: Osemjadrový tablet s Full HD displejom

Zdielať

Hoci MWC v Barcelone len začína, Huawei už predstavil svoj najvýkonnejší tablet, ktorý nadväzuje na úspešného predchodcu. Kedže zmien nie je oproti minuloročnému modelu veľa, ide skôr o evolúciu ako revolúciu.

Huawei MediaPad X2 02

Displej s uhlopriečkou 7“ je vyrobený technológiou IPS a ponúka rozlíšenie 1920×1200 pixelov. Zaujímavý je obsah plochy displeja, kedže displej tvorí až 80% prednej strany. Základom je najnovší 64-bitový osemjadrový procesor HiSilicon Kirin 930, ktorého jadrá pracujú na 2 GHz. Ide o veľmi výkonný procesor, ktorý môže konkurovať aj najnovšiemu Qualcommu či Exynosu.

Huawei MediaPad X2 01

Fotoaparáty dostali papierovo bežné hodnoty, predný s rozlíšením 5 MPx dopĺňa zadný 13 MPx ISP snímač, ktorý poskytne kvalitné snímky v nízkej hladine osvetlenia. Operačný systém Android Lollipop 5.0 obsahuje nadstavbu Emotion UI (pravdepodobne vo verzii 3.0), ktorú už poznáme zo súčasných TOP modelov. Batéria má kapacitu 5000 mAh, čo by malo stačiť na plnohodnotný deň v plnom zaťažení. Cena zariadenia ani dátum uvedenia do predaja nie sú známe.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Huawei MediaPad 7 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Huawei MediaPad T1 8.0 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: PhoneArena