Domov Novinky Huawei Mate S je už dostupný aj na Slovensku

Huawei Mate S je už dostupný aj na Slovensku

Zdielať

Spoločnosť Huawei uviedol už aj na slovenský trh svoj najlepší smartfón, Huawei Mate S. Prémiový 5,5“ smartfón predstavený na výstave IFA 2015 je k dispozícii vo farebných spracovaniach Titanium Gray a Mystic Champagne za maloobchodnú cenu 639,99 eur. Mate S je vyzbrojený 64-bitovým osemjadrovým procesorom HiSilicon Kirin 935, ktorému sekunduje 3 GB RAM, ďalej 32 GB internej pamäte a nechýba ani výkonný grafický čip, 2700 mAh batéria a 13 MPx fotoaparát.

Huawei Mate S 01

Smartfón prichádza so snímačom odtlačkov prstov s vylepšeným zabezpečením – Fingerprint 2.0. Používateľ môže pomocou senzoru navyše ovládať notifikačnú lištu, dvojitým poklepaním vymazať všetky neprečítané notifikácie a poťahovaním do strán zobrazovať náhľady fotiek alebo prijímať hovory. Technológia Fingerprint 2.0 a Knuckle Control 2.0 zjednodušujú používateľom prechod medzi jednotlivými aplikáciami a umožňujú rýchle vytváranie screenshotov. Tieto funkcie ponúkajú používateľom pokročilú interakciu s prístrojom – nakreslením písmena „C“ kĺbom prsta sa aktivuje kamera, dvojitým poklepaním na displej sa spustí záznam obrazovky vo forme videa a mnohé ďalšie.

Huawei Mate S 02

Hlavný 13 MPx fotoaparát je vyzbrojený RGBW snímačom, optickou stabilizáciou obrazu, duálnymi color-temp LED diódami blesku a nezávislými procesorovými jednotkami určenými iba pre fotoaparát. Predný fotoaparát s rozlíšením 8 MPix a s vlastným prisvetlením zvyšuje kvalitu vytvorených selfies. Profesionálny fotografický režim umožňuje manuálne nastavenie ISO, kompenzáciu expozície, dĺžky expozície, vyváženie bielej, manuálne ostrenie a ďalej je tu funkcia mriežky či zaostrovanie s asistenciou blesku. Čiernobiely režim v reálnom čase umožňuje niekoľko úrovní hustoty záznamu a nastavenie intenzity.

Zdroj: TS