Domov Novinky Huawei Mate 20 Pro prináša veľmi dobrú výdrž a Qi nabíjanie

Huawei Mate 20 Pro prináša veľmi dobrú výdrž a Qi nabíjanie

Zdielať

Výdrž batérie v smartfónoch sa stala v posledných rokoch mimoriadne diskutovanou témou nielen medzi odborníkmi na technológie. Častokrát zohráva zásadnú rolu pri výbere nového zariadenia. Používatelia požadujú od svojich smartfónov, aby vydržali čo najdlhšie a ich producenti robia všetko preto, aby im toto prianie splnili. Ukážkou pokroku a inovácií v tomto smere je vlajková loď čínskeho výrobcu Huawei, model Mate 20 Pro.

Hoci sa výrobcovia predháňajú v doplnkových technológiách, ktoré dokážu skrátiť dobu nabíjania či predĺžiť výdrž telefónu optimalizovaním jeho výkonu a funkcií, v konečnom dôsledku má hlavné slovo stále kapacita batérie. V tomto ohľade Huawei svojou vlajkovou loďou predčil všetky aktuálne top modely konkurentov – Mate 20 Pro sa pýši batériou s kapacitou 4200 mAh, ktorá bez problémov udrží prístroj v plnej prevádzke dlhšie ako jeden deň. A to bez ohľadu na to, akú záťaž mu doprajete.

Samotné zvyšovanie kapacity však nestačí, inžinieri v spoločnosti preto siahli aj po inovatívnom spôsobe optimalizácie výkonu. O ešte lepšiu výdrž sa stará pokročilá umelá inteligencia, ktorá dokáže vhodne regulovať výkon smartfónu a prideľovať úlohy jednotlivým aplikáciám podľa toho, ako je to práve potrebné. V útrobách zariadenia tiež operuje najnovší čipset Kirin 980, ktorý je nielen najvýkonnejším, ale aj energeticky efektívnym procesorom, ktorý je postavený na trojvrstvovej 7 nm architektúre.

Mate 20 Pro sa prostredníctvom káblovej nabíjačky Super Charge s výkonom 40W dodávanej so smartfónom dokáže nabiť na 70% kapacity batérie za 30 minút. Taktiež umožňuje pohodlné bezdrôtové nabíjanie, pričom novinkou je aj reverzné bezdrôtové nabíjanie. Táto technológia, ktorá sa v smartfóne objavila po prvýkrát, umožňuje využiť veľkú kapacitu batérie telefónu a zdieľať tak energiu pre ďalšie smartfóny či mobilné príslušenstvo s podporou štandardu Qi, ako sú napríklad bezdrôtové slúchadlá.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno