Domov Novinky Huawei Enjoy 5S prináša kovové telo a snímač odtlačkov

Huawei Enjoy 5S prináša kovové telo a snímač odtlačkov

Zdielať

Huawei to tento rok rozbalil vo veľkom štýle a svoju konkurenciu sa snaží poraziť v každej kategórii. Najnovším prírastkom je celkovová novinka Huawei Enjoy 5S. Výrobca si pripravil pre potencionálnych záujemcov krásnu celokovovú konštrukciu, ktorej dominuje snímač odtlačkov na zadnej strane.

Huawei Enjoy 5S 01

Do tohto krásneho tela je zasadený 5-palcový HD displej s ochranným prvkom v podobe Gorilla Glass 3. Pod kapotou najnovšieho Huawei Enjoy 5S pracuje osemjadrový procesor MediaTek MT6753 na frekvencii 1,5 GHz spolu s 2 GB operačnou pamäťou RAM. Používateľ má k dispozícii 16 GB interné úložisko, ktoré je možné rozšíriť pomocou microSD kariet do kapacity 128 GB.

Huawei Enjoy 5S 02

Sklamaním je použitie malej 2200 mAh batérie. Zadná strana skrýva 13 MPx fotoaparát s duálnym LED bleskom a spomínaný snímač odtlačkov, ktorý bude podporovať aj zabezpečené platby. Predný fotoaparát má 5 MPx rozlíšenie. Huawei Enjoy 5S prichádza po softvérovej stránke s nadstavbou EMUI 3.1, ktorá pracuje na Androide 5.1 Lollipop. Momentálne sa novinka začína predávať iba v domovskej Číne. Dostupnosť pre európsky trh zatiaľ nebola potvrdená. Čínska štartovacia cena sa pohybuje okolo 165 eur.

Zdroj: Gizmochina, Mydrivers