Huawei sa pokúša obnoviť výrobu čipov pre svoje zariadenia, a to prostredníctvom firmy HiSilicon.
Prebiehajúce obchodné sankcie zo strany USA silne ovplyvňujú čínskeho giganta, ale aj tak chce nájsť spôsob, ako pokračovať vo svojej výrobe. Huawei trpí kvôli americkým sankciám, ktoré mu zakazujú používať americké technológie a obchodovať s americkými firmami. Tieto sankcie zasahujú aj jeho vlastnú čipovú divíziu HiSilicon, ktorá sa stala takmer nefunkčnou po tom, ako americké sankcie prerušili dodávky technológie z TSMC. Napriek týmto prekážkam sa Huawei snaží obnoviť produkciu čipov cez svoju dcérsku firmu HiSilicon. Aby to dosiahli, hľadajú nových partnerov na dodanie materiálov a technológií potrebných na výrobu čipov. Huawei sa taktiež pokúša znížiť svoju závislosť od americkej technológie prostredníctvom alternatívnych riešení.
Výrobca má ambiciózny cieľ rozšíriť svoju produkciu čipov do roku 2025. Napriek vážnym následkom amerických sankcií sa teda zdá, že čínsky gigant je rozhodnutý pokračovať vo svojej vlastnej výrobe a nezávislosti od iných dodávateľov. Čínsky gigant v oblasti telekomunikácií a spotrebnej elektroniky sa v posledných rokoch stretáva s mnohými problémami a výzvami. Sankcie tiež majú negatívny dopad na schopnosť spoločnosti udržať si svoju pozíciu na trhu a pokračovať v inovácii produktov. V tejto súvislosti sa firma rozhodla podniknúť kroky na obnovu produkcie polovodičových čipov, ktoré sú nevyhnutné pre fungovanie jeho zariadení. Spoločnosť verí, že týmto ťahom dokáže znova získať stratené pozície na trhu a pokračovať v rozvoji nových technológií.
Huawei plánuje hľadať nové strategické partnerstvá so spoločnosťami pôsobiacimi v sektore polovodičovej techniky. Tieto vzťahy by mohli pomôcť spoločnosti nadviazať kontakt s dôležitými dodávateľmi, expandovať do nových trhov a rozšíriť svoje ponuky produktov a služieb. Okrem toho investuje do vývoja vlastných čipov, aby znížil svoju závislosť od zahraničných dodávateľov. Snaží sa posilniť svoje kapacity vo vývoji a výrobe polovodičov tým, že priťahuje talenty zo celého sveta a spolupracuje s vedcami na univerzitách a výskumných inštitúciách. Z dlhodobého hľadiska sa usiluje o vybudovanie silnejších základov pre svoju budúcnosť na trhu. Firma chce byť schopná konkurovať so špičkovými hráčmi nielen v oblasti telekomunikácií, ale aj v segmentoch spotrebnej elektroniky a internetu vecí (IoT). Obnova produkcie čipov je kľúčovým krokom, pomocou ktorého môže dosiahnuť tieto ciele.