Domov Novinky Herné konzoly: Čo potrebujete vedieť pri ich výbere?

Herné konzoly: Čo potrebujete vedieť pri ich výbere?

Zdielať

Uprednostňujete pred hraním hier na počítači herné konzoly, ktoré sa jednoducho ovládajú a poskytujú väčší hrací komfort? Najmä po uvedení PlayStation 4 a Xbox One sa záujem zákazníkov niekoľkonásobne zvýšil, pričom herné konzoly lákajú predovšetkým mužov vo veku 15 – 40 rokov. Čo by ste mali o herných konzolách vedieť?

Sony PS4

Herná konzola nie je samostatne fungujúcim zariadením a k jej hlavným výhodám v porovnaní s hernými počítačmi patrí predovšetkým dostupná cena a najmä to, že na jej ovládanie nie sú potrebné žiadne špeciálne zručnosti, ani znalosti. Celková funkčnosť hernej konzoly je podmienená jej pripojením na televízor, resp. monitor.

Rôzne typy a modely sa medzi sebou líšia tým, či obsahujú alebo neobsahujú tzv. natívny digitálny výstup, prostredníctvom ktorého je možné pripojiť všetky typy LCD a plazmových televízorov. K základnej výbave každej hernej konzoly bez rozdielu značky a výrobcu patrí bezdrôtový ovládač pre jedného hráča. Jednotlivé rozdiely sú v ďalších komponentoch ovládania a doplnkovom príslušenstve.

Playstation 4

Ak sa pri výbere herných konzol sústreďujete predovšetkým na cenu, treba si uvedomiť, že pri tých najlacnejších musíte rátať s menšou kapacitou úložného priestoru a pamäti. „V našom internetovom predaji jednoznačne vedie platforma PlayStation 4 s modelom Batman Arkham Knight/PS4 500GB B/EXP a za ním nasleduje Sony PlayStation 4 – 1 TB,“ uvádza Martin Gergély zo spoločnosti Okay Slovakia.

Oba zo spomínaných modelov poskytujú vďaka výkonnému osemjadrovému procesoru AMD Jaguar úplne nový zážitok z hrania a prostredníctvom 8 GB operačnej pamäte GDDR5 zároveň umožňujú rýchle spojenie. Samozrejmosťou je aj optická Blu-Ray mechanika a vysoká úroveň grafického prevedenia AMD 1.84 TFLOPS, ktorá pri hraní maximálne umocňuje vizuálny pôžitok. Navyše, tieto herné konzoly sú veľmi ľahko ovládateľné pomocou bezdrôtového ovládača DualShock 4 a dotykového ovládania na dvojbodovom panely.

PlayStation 4

Nový Playstation 4 taktiež disponuje veľkorysým priestorom pre používateľské dáta s kapacitou až 500 GB. Model Sony Playstation 4 má vo svojej upravenej verzii Ultimate Player Edition o 8 % nižšie nároky na spotrebu energie. Navyše disponuje väčším priestorom pre užívateľské dáta v kapacite 1 TB, kde sa zmestí aj niekoľko herných titulov.

Zdroj: TS