Domov Novinky Google prináša dôležitú funkciu pre AirTag

Google prináša dôležitú funkciu pre AirTag

Zdielať

Firma prináša automatické upozornenia AirTag pre Android v snahe zabrániť prenasledovaniu.

V máji spoločnosti Google a Apple spoločne oznámili, že sa spojili, aby zabránili neželanému sledovaniu prostredníctvom AirTagov a podobných zariadení. Dnes Google oznamuje, že zavádzanie upozornení na neznáme sledovanie sa začína na zariadeniach so systémom Android 6.0 a novším. Momentálne to funguje len s AirTagmi, ale firma tvrdí, že spolupracuje s výrobcami značiek, aby sa táto ochrana časom rozšírila aj na iné sledovacie značky. Technológia v Androidoch funguje podobne, ako v iPhonoch. Smartfón po celý čas monitoruje svoje okolie a akonáhle narazí na sledovacie zariadenie, upozorní naň svojho majiteľa.

Na upozornenie je potom možné klepnúť a zobraziť mapu, ktorá používateľovi ukáže, kde bolo sledovacie zariadenie naposledy videné. Rovnako sa v aplikácií nachádza aj možnosť „Prehrať zvuk„, ktorá sa pokúsi prehrať zvuk v lokátore, pokiaľ má reproduktor. To, či to funguje aj s AirTagom v tejto chvíli nie je jasné. Okrem toho, keď priblížite tracker k zadnej strane telefónu, môže zdieľať svoje sériové číslo alebo ďalšie informácie o svojom majiteľovi, napríklad posledné štyri číslice jeho telefónneho čísla. Môžete sa tiež dozvedieť, ako sledovač úplne vypnúť, aby od neho majiteľ v budúcnosti nedostával žiadne aktualizácie polohy.

To všetko má zabrániť prenasledovaniu pomocou sledovacích zariadení a zdá sa, že je to veľmi dobrý krok správnym smerom. Google tiež vytvoril funkciu manuálneho skenovania, ktorá používateľovi umožní skontrolovať okolie na prítomnosť sledovacích zariadení bez toho, aby ste museli čakať na upozornenie. Ak chcete ručne vyhľadávať, musíte prejsť do ponuky Nastavenia > Bezpečnosť a núdzové situácie > Upozornenia na neznáme sledovacie zariadenia a ťuknúť na tlačidlo Skenovať teraz. Skenovanie bude trvať približne 10 sekúnd. Nakoniec spoločnosť oznámila, že pozastavuje spustenie svojej siete Nájsť moje zariadenie, kým spoločnosť Apple nezavedie podobnú ochranu v systéme iOS.

Zdroj