Domov Novinky Google na Deň Zeme vymenil svoje logo

Google na Deň Zeme vymenil svoje logo

Zdielať

Všimli ste si Google? Na Deň Zeme vymenil svoje logo za pohyblivé fotografie, ktoré ukazujú drsnú realitu.

Podľa vedcov je dôležité pripomínať si, že klimatické zmeny nezmizli. Vyhľadávač Google si tento rok pripomína Deň Zeme snímkami, ktoré zobrazujú našu zdevastovanú planétu – topiace sa ľadovce, miznúcu snehovú pokrývku, odlesňovanie a bielene koralov. Spoločnosť chce tak svojim používateľom pripomenúť vplyv ľudstva na klímu a životné prostredie. Sviatočné logo Google ku Dňu Zeme 2022 obsahuje štyri pohyblivé obrázky vytvorené zo satelitných snímok a fotografií od agentúry The Ocean Agency, ktoré sa počas dňa meia. Obrázky zobrazujú napríklad ústup ľadovcov na vrchole hory Kilimandžáro v Tanzánii medzi decembrom 1986 a 2020 a topenie ľadovcov v Sermersooq v Grónsku medzi decembrom 2000 a 2020.

Ďalšie obrázky ukazujú výsledok bielenia koralov vo Veľkej koralovej bariére neďaleko Lizard Island v Austrálii medzi marcom 2016 a októbrom 2017 a odlesňovaním lesov Harz v Elende v Nemecku medzi decembrom 1995 a 2020. „Náš fyzický a biologický svet sa premieňa pred našimi očami a to je to, čo tieto obrázky zdôrazňujú, takže absolútne nie je čas strácať čas,“ uviedla profesorka biológie zo Sydney Lesley Hughesová. Tohtoročné obrázky sú vo veľkom kontraste s minuloročným projektom Google, kedy na Deň Zeme zverejnil pozitívnu animáciu, ktorá mala povzbudiť každého, aby urobil aspoň jeden malý čin pre planétu Zem. „Pripomínať ľuďom, že len preto, že je pekný deň, klimatické zmeny nezmizli, je naozaj dôležité,“ dodala na záver Hughesová.

ňA aký ekologický je samotný Google? Spoločnosť Alphabet, ktorá projekty Googlu zastrešuje, tvrdí, že je uhlíkovo neutrálna od roku 2007 a do roku 2030 plánuje prevádzkovať všetky svoje dátové centrá výlučne na obnoviteľnej energii. Spoločnosť v roku 2020 spotrebovala 15,5 terawatthodín elektriny, väčšinou na napájanie svojich dátových centier. Znížila tiež produkciu odpadu zo svojich prevádzok o 40 percent na 28 864 ton, ale zvýšila svoju spotrebu vody. Jej údaje za rok 2021 ešte nie sú k dispozícii, ale spoločnosť tvrdí, že svoje emisie kompenzovala nákupom dostatočného množstva obnoviteľnej energie.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno