Domov Novinky GMail konečne získal tmavý režim aj v iOS zariadeniach

GMail konečne získal tmavý režim aj v iOS zariadeniach

Zdielať

Napriek tomu, že Gmail má podporu tmavého režimu v operačnom systéme Android, používatelia s iOS museli, žiaľ, až doteraz čakať.

Vývojári z Googlu totiž až teraz v najnovšej aktualizácii povolili tmavý režim a tak v iPhonoch s OLED displejom. Zdá sa, že tmavý režim v appke nezískali všetci a Google zatiaľ novú funkcionalitu pre iOS oficiálne nekomunikuje. Pripomeňme, že Apple pridal podporu pre celý systém v tmavom režime v systéme iOS 13. Po príchode tmavého režimu pre celý systém začali aplikácie tretích strán pridávať podporu pre túto funkciu v aplikáciách pre iOS.

Ktoré appky od Googlu však podporujú tmavý režim v iOS? Sú to iba niektoré z celého portfólia, najnovšie boli Fotky Google, pričom jednou z najžiadanejších aplikácií pre podporu v tmavom režime bol GMail. Mnoho používateľov iPhone bolo nútených používať predvolenú aplikáciu Apple Mail a poštových klientov tretích strán, ako napríklad Spark Mail, Edison Mail, pretože používali svoj účet GMail. Teraz je v sekcii nastavení aplikácie položka na zmenu režimu – svetlý, tmavý, ponechať predvolený systémom (vtedy záleží podľa nastavenia v iOS).

Zdroj: TY