Foxconn začína v Indii vyrábať iPhone 15.
Podľa zdrojov z odvetvia oboznámených s touto záležitosťou začal jeden z dodávateľov Applu, firma Foxconn, s výrobou telefónu iPhone 15 v Indii. Výroba v krajine sa začala len pár týždňov po tom, čo Apple spustil montáž v Číne. Technologický gigant z Cupertina začal vyrábať niektoré iPhony v Indii minulý rok, ale niekoľko mesiacov po spustení prevádzky čínskych tovární. Tento rok sa však gigant zjavne snaží zmenšiť rozdiel medzi oboma výrobnými centrami. V marci tohto roka sa v Indii vyrobilo približne 7% iPhonov série 14 a tento podiel sa pravdepodobne zvýši pri iPhone 15. Samozrejme, sú tu aj ďalšie faktory. Miestny závod Foxconn je závislý od dovozu hardvéru z iných krajín vrátane Číny, takže dodávateľský reťazec ešte potrebuje čas na prispôsobenie a optimalizáciu prevádzky.
Správy tvrdia, že iní dodávatelia, ako napríklad Pegatron a Wistron, predali svoje továrne Tata Group v Indii a začnú vyrábať iPhone 15 už čoskoro. Ďalšie správy uvádzajú, že nový konektor USB-C iPhonu 15 môže podporovať štandard Thunderbolt. Po tom, čo sa ukázalo, že nová séria definitívne nahradí starý Lighting s moderným USB-C, chlapci z ChargerLAB pátrali hlbšie a dostali sa k exkluzívnym fotografiám portu, ktoré odhaľujú niečo veľmi zaujímavé. Podľa publikácie sú nové iPhony vybavené niečím, čo vyzerá ako čip Retimer, ktorý sa často používa na rekonštrukciu signálov a zníženie chvenia signálu v zariadeniach s rozhraním Thunderbolt. To zase znamená, že nadchádzajúce mobily budú ponúkať podporu Thunderbolt.
ChargeLAB však spresňuje, že podpora Thunderbolt môže byť obmedzená len na iPhone 15 Pro a Pro Max. V každom prípade to môže byť pre niektorých používateľov, ktorí sa spoliehajú na rýchle prenosy dát medzi zariadeniami, veľký problém. Pre lepšiu predstavu, Lightning založený na USB 2.0 má maximálnu rýchlosť 480 Mbps, zatiaľ čo typické rozhranie Thunderbolt môže dosahovať až 40 Gbps. Okrem toho štandard Thunderbolt podporuje vyšší príkon a výstup, takže v ponuke by mohlo byť aj rýchlejšie nabíjanie. Uvidíme, ako sa k tomu postaví výrobca a najmä, či prípadné obchádzanie pravidiel zo strany Európskej Únie bude riskovať. Niektoré zo správ, ktoré sa objavili, hovoria o spomaľovaní nabíjania pri necertifikovaných kábloch (MFi). To môže predstavovať problém, ako je univerzálnosť.