Domov Novinky Fotoaparáty OnePlus Nord sú už oficiálne potvrdené

Fotoaparáty OnePlus Nord sú už oficiálne potvrdené

Zdielať

Pred pár dňami sme mali možnosť vidieť obrázok v podstate s kompletnými špecifikáciami chystaného OnePlus Nord, ale stále nešlo o oficiálne informácie.

Teraz si ale môžeme definitívne potvrdiť fotoaparáty a ich špecifikácie telefónu, pretože sa k nim na oficiálnych fórach OnePlus vyjadril zástupca firmy, zodpovedný za túto kategóriu. A podľa jeho slov došlo k rozhodnutiu o celkovo šiestich foto-senzoroch (štyri vzadu a dva selfie/predné) na základe odozvy používateľov počas programu Open Ears Forum. Vďaka tomu tak Nord papierovo prekonáva aj základný model OnePlus 8.

Hlavným senzorom OnePlus Nord bude naozaj 48 MPx Sony IM586 so svetelnosťou f/1.75, EIS a OIS (teda optickou stabilizáciou). Ide tak asi o úplne identický senzor ako má OnePlus 8. Ten potom doplní 8 MPx ultra-wide senzor s uhlom záberu 119° (lepšie ako 116° pri OnePlus 8), 5 MPx senzor pre výpočet hĺbky poľa a 2 MPx makro šošovka. Tvorcovia tiež samozrejme sľubujú pokročilé softvérové ​​funkcie a nastavenia, ale to sa od moderných telefónov veľkých značiek očakáva tak nejako automaticky.

A zanedbaný nebude ani selfie fotoaparát, ktorý má dokonca lepšie parametre na všetkých frontoch ako high-end modely OnePlus. Prvýkrát je totiž duálny a hlavný 32 MPx Sony IMX616 doplní ešte 8 MPx ultra-wide snímač. Celkovo bude mať selfie snímač veľmi slušný uhol záberu – až 105°. Nové kombo selfie kamier má údajne aj nové algoritmy, ktoré by mali využívať možnosti AI a dlhšie časy expozície na zníženie šumu aj v zlých svetelných podmienkach. Uvidíme však, aká bude realita v praxi.

Zdroj: GCh

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno