Domov Novinky Fitbit Charge 3 – náhrada za smart hodinky?

Fitbit Charge 3 – náhrada za smart hodinky?

Zdielať

V uplynulom roku sme boli svedkami vzniku prvých dvoch inteligentných hodiniek od Fitbitu – Fitbit Versa a Fitbit Ionic. Výrobca však veľmi rýchlo pochopil, že pokiaľ ide o šport, jedna veľkosť hodiniek nevyhovuje každému. A to je hlavný dôvod, prečo sa rodinka hodiniek Fitbit rozrástla o ďalšieho člena – Charge 3. Podľa vyhlásenia výrobcu majú hodinky extrémne štíhly, pohodlný a prémiový dizajn spojený s vyspelými funkciami čo sa týka zdravia a cvičenia, ale aj bežných záležitostí.

Vodeodolné, dotykové, s výdržou batérie až do 7 dní

Uvítali by ste, ak by ste vaše inteligentné hodinky mohli nosiť v akomkoľvek počasí? Či si ich navyše bez strachu vziať do bazéna, mora alebo jazera? Charge 3 vás nesklame – ponúka vodeodolnosť až do hĺbky 50 metrov. Nový OLED dotykový displej s vysokým rozlíšením je ďalšou novinkou z dielne Fitbitu. Sledovať na ňom plné verzie webových stránok či aktuálne výsledky ako napríklad na http://extra.bet365.com/news/sk/ a na ňom síce asi zatiaľ možné nebude, no nová grafika je spestrená expresívnymi animáciami, ktoré majú za úlohu zábavne s vami osláviť splnenie zadaných športových cieľov. Ako bonus sľubujú výrobcovia o 40% dlhšiu životnosť batérie na jedno nabitie oproti Charge 2. To by malo zabezpečiť, že hodinky s vami prežijú celý týždeň bez potreby ďalšieho dobíjania.

Bezkontaktné platby, senzor detekujúci zdravotný stav či upozornenia aplikácií

Idete si zabehať, no nechce sa vám nosiť peňaženku? S novou edíciou hodiniek Charge 3 s označením Special Edition budete mať možnosť zaplatiť si za malé občerstvenie aj bezkontaktne. Hodinky budú spolupracovať s viac ako 100 svetovými bankami, a tak by konfigurácia nemala byť problémom. Ďalšou zaujímavou technológiou je senzor detekujúci kyslík v krvi. Senzor tiež pomáha zisťovať či predchádzať zdravotným ťažkostiam ako napríklad spánkové apnoe. Pomocou hodiniek tiež budete dostávať upozornenia z aplikácií a sociálnych sietí, budete môcť prijímať a odmietať hovory a využívať možnosť rýchlych odpovedí na správy.

Ľahšie, odolnejšie a pohodlnejšie

V menšej a modernejšej siluete športových hodiniek, ktoré sú ergonomicky prispôsobené mužom i ženám, sa ukrývajú odľahčené materiály, vrátane o 20% ľahšieho hliníka a odolného Gorilla Glass 3 displeja. Keď to porovnáme s modelom Charge 2, ktorý bol zložený z plastu, sú aktuálne použité materiály zárukou väčšieho komfortu, ale i odolnosti.

Moduly orientované na cieľ a populárne aplikácie

Hodinky okrem iného ponúkajú aj viac ako 15 cvičebných modulov, a to napríklad bicyklovanie, plávanie, beh, posilňovanie či joga. V rámci toho si môžete nastaviť svoj osobný cieľ. Môže ísť o počet spálených kalórií, diaľku či trvanie cvičenia, pričom môžete sledovať svoj progres a tešiť sa na mini oslavy, ktoré vám hodinky pripravia, keď stanovený cieľ splníte. Funkcie hodiniek si môžete taktiež obohatiť o odporúčané aplikácie ako budík, časovač či počasie. Ďalší update by mal priniesť aj kalendár a tabuľku lídrov, kde budete môcť porovnať svoje úspechy s ostatnými používateľmi.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno