Domov Novinky FaceID namiesto lístkov?

FaceID namiesto lístkov?

Zdielať

Minulý týždeň sa Live Nation spolu s Ticketmaster (firmy, ktoré zabezpečujú lístky na podujatia) spojili, aby sa pokúsili o nový prevrat v technologickom smere.

faceid_namiesto_listkov

Investovali totižto do novej spoločnosti Blink Identiy, ktorá je schopná spoznať človeka prechádzajúceho okolo. A toto odkáže už za „pól sekundy“, a to aj keď sa nepozerá priamo do kamery.

Live Nation a Ticketmaster majú jasné plány. Chcú túto funkciu z Blink Identity implementovať do svojej sféry, a tak nahradiť bežné lístky v tlačenej podobe. Len si to predstavte, pôjdete na koncert a nebudete musieť stáť v žiadnom rade plnom ľudí. Proste prejdete okolo kamery, tá do pól sekundy oskenuje vašu tvár a môžete pokračovať dnu.

Technológia spoločnosti Blink vám umožní spojiť váš digitálny lístok s vašim výzorom, potom už stačí len vstúpiť. Live Nation minulý týždeň povedala: „Budeme pokračovať v investovaní do nových technológií, aby sme tak odlíšili Ticketmaster od konkurencie v oblasti predaja lístkov“.

Všetko to znie super, avšak má to aj isté komplikácie. Na miestach, kde by sa konali tieto podujatia by museli byť potrebné sledovacie zariadenia. A druhým problémom, ešte väčším, by bola databáza všetkých tvárí registrovaných užívateľov, s čím podstatná časť ľudí zrejme nebude súhlasiť.

Zatiaľ to vyzerá tak, že sa v najbližších týždňoch bude o tejto technologickej novinke maximálne tak hovoriť. A čo vy, uvítali by ste takýto systém lístkov?

Zdroj: theverge

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno