Domov Návody Facebook konečne aktivoval tmavý režim pre všetkých

Facebook konečne aktivoval tmavý režim pre všetkých

Zdielať

Facebook konečne sprístupnil všetkým používateľom tmavý režim aplikácie, zatiaľ čo predtým vždy išlo iba o hŕstku vybraných ľudí.

Tentokrát by už novinka fungovať každému používateľovi mobilnej appky. Pozrite sa na to, ako vyzerá a ako ju môžete aktivovať aj vy. Najväčšia sociálna sieť si dala na čas. Dark Mode začala testovať ešte počas minulého roka na malej vzorke používateľov. Väčšina ľudí sa tak musela uspokojiť s klasickou svetlou verziou prostredia. To dnes oficiálne skončilo. Aj nám v redakcii sa podarilo spustiť Dark Mode na všetkých prítomných zariadeniach. Spracovanie je elegantné oceníte ho najmä v noci, kedy neťahá oči. Na druhej strane, prakticky okamžite sme tu našli jeden zásadný nedostatok. Sú to použité farby.

Facebook tu neaplikoval čistú čiernu tak, ako by sa očakávalo. Namiesto toho prišli odtiene šedej. No a aj keď je to z vizuálneho hľadiska pôsobí príjemne, praktická stránka veci sa jemne vytráca. Ako iste viete, Dark Mode má výhodu v šetrení batérie. Pri iPhone sa bavíme o cca 20-30% na jedno nabitie. Za všetkým stojí princíp čierny pixel = vypnutý pixel (len pri OLED displejoch). Takto však zobrazovacia jednotka pracuje skoro naplno, čo je obrovská škoda. Aspoň, že v tme je nižší jas.

Ako na to?

Po otvorení Facebooku kliknite na 3 horizontálne čiarky (v pravom spodnom rohu) > scrollujte dole a vyberte ponuku “Nastavenia a súkromie”. Tmavý režim by sa mal zobrazovať medzi sekciami “Váš čas strávený na Facebooku” a “Jazyk aplikácie”.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno