Domov Novinky Ex-zamestnanec Microsoftu sa priznal k únikom kódov

Ex-zamestnanec Microsoftu sa priznal k únikom kódov

Zdielať

Windows8-genericBývalý  zamestnanec Microsoftu bol zatknutý pred dvoma týždňami v súvislosti s uniknutým zdrojovým kódom Windows 8 ešte pred jeho vydaním.Teraz je obvinený z krádeže obchodných tajomstiev. Bývalý zamestnanec, Alex Kibkalo vstúpil v pondelok v súdnej sieni v Seattle.

Spravodajca zo Seattle Post uvádza, že Kibkalo už súhlasil, že bude odsúdený na tri mesiace vo federálnom väzení a tiež zaplatí spoločnosti Microsoft pokutu vo výške 22.500 dolárov. V súčasnej dobe je vo väzbe, a bude mať svoje oficiálne odsúdenie na pojednávaní v júli.

Kibkalo,  pracoval v Microsofte sedem rokov ako softvérový architekt až do jeho odchodu v roku 2012. unikli Zdrojové kódy z Windows 8 unikli v polovici roka 2012 na blog  nemenovaného francúzskeho tech-bloggera na internete známeho ako ” Canoua” spolu s Microsoft Activation Server Software Development Kit, ktorý bol vyvinutý s cieľom zabrániť neautorizovanej kópie softvéru spoločnosti.

Vo svojom vnútornom vyšetrovaní úniku Microsoft čítal obsah konta služby Hotmail, ktorý používal blogger. Tento fakt bol odhalený pri  zatknutí Kibkalu a prišli na to tak, že vypli signalizáciu z tejto skupiny pre súkromie. Microsoft však pokračoval vo svojom pátraní  ešte ďalej a to v emailoch o blogerovi, aj keď vlastné bezpečnostné podmienky spoločnosti takéto postupy neumožňujú. Minulý týždeň spoločnosť Microsoft oznámila, že začne pracovať na presadzovanie zmeny práva, ak má podozrenie, že niektorý zamestnanec zneužíva svoju prácu pre únik interných informácií spoločnosti.

Zdroj: Neowin

Zdielať
Predchádzajúci článokSamsung predstavil Galaxy Tab 4 7, 8 a 10,1
Nasledujúci článokPhilips 242G5DJEB je oficiálnym monitorom MČR
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno