Domov Novinky EÚ viní Apple za obmedzovanie prístupu k NFC

EÚ viní Apple za obmedzovanie prístupu k NFC

Zdielať

Spoločnosť bude obvinená za obmedzovanie prístupu k plateniu cez technológiu NFC pre aplikácie tretích strán ako napríklad PayPal.

Na základe tvrdení zdroja, Apple podľa EÚ neférovo blokuje prístup k platbám cez NFC pre banky a finančné služby ako PayPal. Spoločnosť by mohla, ak sa vyšetrovanie posunie ďalej, dostať za takéto správanie vysoké pokuty. Blokovaním prístupu k NFC tak tieto služby nemôžu ponúknuť podobný používateľský zážitok ako Apple Pay. Cupertinská spoločnosť sa bráni, že je to tak z dôvodu ochrany súkromia a bezpečnosti.

Táto správa z EÚ prichádza po tom, ako sa na firmu vyvíja stále silnejší tlak aby spoločnosť otvorila iPhone pre AppStory tretích strán, podobne ako je tomu na smartfónoch s operačným systémom Android, a taktiež aby sa s iMessage stala multiplatformová služba. Aby toho nebolo dosť, smernica DSA (Digital Services Act) ide čoskoro na prerokovanie do Európskeho parlamentu a Európskej rady a pre Apple by to mohlo znamenať, že bude nútený definitívne otvoriť iPhony pre AppStory tretích strán a povoliť tzv. sideloading, čo je krok pred ktorým varuje CEO spoločnosti Tim Cook z dôvodu že to zmení iPhone od základov.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno