Domov Novinky EÚ požaduje sedem ročnú podporu pre aktualizácie a diely

EÚ požaduje sedem ročnú podporu pre aktualizácie a diely

Zdielať

Hovorí sa, že Európska Únia bude od výrobcov vyžadovať, aby poskytovali 7 rokov aktualizácie a náhradné diely pre svoje telefóny.

Nemecká vláda lobuje v EÚ, aby od výrobcov smartfónov vyžadovala, aby pre všetky svoje telefóny poskytovali minimálne 7 rokov bezpečnostné aktualizácie a náhradné diely na rovnaké obdobie. Aspoň podľa nemeckého spravodajského webu o technológiách Heise Online. V súčasnosti dostávajú telefóny so systémom Android v najlepšom prípade tri roky bezpečnostných aktualizácií, ak vlastníte špičkový smartfón. Niektoré vlajkové lode spoločnosti Samsung dostávajú štyri, ale prevažná väčšina zariadení so systémom Android zostáva len s dvojročnými bezpečnostnými záplatami spoločnosti Google. Telefóny Apple sú na tom v tomto smere lepšie a ponúkajú približne päť alebo šesť rokov plnej softvérovej podpory.

Upozorňujeme, že ide o bezpečnostné záplaty, nie o plnohodnotné aktualizácie operačného systému s novými funkciami a podobne. Napriek tomu by mohlo používateľom pomôcť, aby svoje telefóny používali dlhšie, ak je dôraz na bezpečnosť a jej pravidelné aktualizácie. Pravdepodobne 7-ročné obdobie dodávok náhradných dielov by malo väčší vplyv na zníženie elektronického odpadu a to je pravdepodobne hlavný motív navrhovaného zákona. Takisto už existuje jeden návrh na 5-ročné obdobie, o ktorom sa diskutuje, ale výrobcovia smartfónov s ním, samozrejme, nie sú celkom stotožnení. Chcú, aby povinné minimum bolo len tri roky.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno