Domov Novinky Elon Musk obviňuje Twitter z podvodu a chýb

Elon Musk obviňuje Twitter z podvodu a chýb

Zdielať

V zmenenej žalobe šéf Tesly, Elon Musk, obviňuje Twitter z podvodu za zatajenie závažných bezpečnostných chýb.

Elon Musk údajne obvinil Twitter zo zatajovania závažných nedostatkov v zabezpečení údajov spoločnosti sociálnych médií. Miliardár, ktorý trvá na svojom rozhodnutí vypovedať dohodu o prevzatí v hodnote 44 miliárd USD, tiež tvrdil, že Twitter pred ním zatajil, že nedodržiava dohodu s Federálnou obchodnou komisiou (FTC) z roku 2011 týkajúcu sa údajov používateľov. V nadväznosti na tvrdenia informátora spoločnosti Musk zmenil svoju predtým podanú žalobu. Oznamovateľ tiež tvrdil, že vplyvná platforma sociálnych médií umožnila prístup agentom zahraničných vlád.

Podľa správy agentúry zo súdneho spisu vyplynulo, že Elon Musk obvinil Twitter z podvodu, pretože zatajil chyby v zabezpečení údajov spoločnosti, čo by mu podľa podnikateľa malo umožniť ukončiť zmluvu so spoločnosťou v hodnote 44 miliárd dolárov. Generálny riaditeľ Tesly údajne zmenil a doplnil aj skôr podanú žalobu tým, že prijal obvinenia informátora Twitteru počas jeho výpovede pred výborom amerického Senátu. Whistleblower a bývalý šéf bezpečnosti Peiter „Mudge“ Zatko predtým tvrdil, že sieť vedome umožnil indickej a čínskej vláde, aby na výplatnú listinu spoločnosti umiestnili svojich agentov.

Podľa správy Musk tvrdil, že Twitter nedodržiava dohodu s FTC z roku 2011 týkajúcu sa údajov používateľov. Miliardár údajne uviedol, že z mnohých nezávisle dostatočných dôvodov má plné právo odstúpiť od svojej ponuky na kúpu mikroblogovacej platformy za skôr dohodnutých 44 miliárd dolárov. V reakcii na Muskove obvinenia Twitter údajne uviedol, že vykonal interné vyšetrovanie Zatkových obvinení a zistil, že nie sú opodstatnené. Spoločnosť uviedla, že Zatko bol prepustený pre slabú výkonnosť. Obe strany smerujú k právnemu sporu na súde v Delaware, ktorý sa uskutoční 17. októbra, a Musk má podľa správ povolené použiť obvinenia whistleblowera počas nadchádzajúceho súdneho procesu.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno