Domov Novinky Elon Musk končí v čele Twitteru ako CEO

Elon Musk končí v čele Twitteru ako CEO

Zdielať

Elon Musk odstupuje z funkcie generálneho riaditeľa, na jeho miesto nastúpi Linda Yaccarinová.

Musk oznámil svoje rozhodnutie odstúpiť z pozície generálneho riaditeľa, čím spustil vlnu očakávania svojho nástupcu. Technologický magnát sa už skôr zmienil, že z funkcie odstúpi, ale očakávania s týmto vyhlásením príliš nesúviseli. Hoci identita nového generálneho riaditeľa zostáva oficiálne nezverejnená, Musk prezradil, že na túto pozíciu najal manažéra. V súvislosti s jeho prechodom do nových funkcií výkonného predsedu a technického riaditeľa sa objavili špekulácie, pričom ako prominentná kandidátka na vedenie sa objavila Linda Yaccarinová, reklamná manažérka zo NBCUniversal.

Denník Wall Street Journal informoval, že Yaccarinová, známa svojou silnou propagáciou pri hľadaní lepších metód merania účinnosti reklamy, údajne rokuje o prevzatí funkcie generálnej riaditeľky Twitteru. V minulosti prejavila svoj obdiv k Muskovi a ich spoločné vystúpenia na podujatiach reklamného priemyslu podporili špekulácie o ich potenciálnej spolupráci. Muskovo pôsobenie v Twitteri bolo doteraz trochu problematické. Hoci prijal zúfalé, ale dôležité opatrenia na záchranu svojej 44-miliardovej investície, odvážne kroky zahŕňali ukončenie činnosti výkonného tímu a rozpustenie predstavenstva. Jeho voľnejšie zásady moderovania obsahu, zamerané skôr na obmedzenie dosahu než na presadzovanie úplných zákazov, síce získali pochvalu z určitých kruhov, ale zároveň vyvolali obavy z nenávistných prejavov, najmä u liberálov.

V dôsledku toho sa niektorí inzerenti rozhodli od platformy dištancovať. Sociálna sieť sa to pokúsila vyvážiť skúmaním modelov príjmov založených na predplatnom. Hoci Musk už nebude zastávať pozíciu výkonného riaditeľa, jeho významný vplyv na technologické aspekty budú pokračovať. Jeho účasť na procese výberu nového generálneho riaditeľa naznačuje, že strategické smerovanie môže zostať relatívne nezmenené. To by mohlo znamenať, že si zachová status quo zavedený počas Muskovho pôsobenia, aspoň v krátkodobom horizonte. Tento prechod môže byť úľavou pre investorov Tesly, ktorí vyjadrili obavy z Muskovej rozdelenej pozornosti medzi Twitter a jeho slávnu značku elektrických vozidiel. Po znížení svojej úlohy na Twitteri bude mať Musk pravdepodobne viac času a energie venovať Tesle a jej prebiehajúcemu boju s tvrdou konkurenciou.

Zdroj