Domov Novinky Dragon Hills – po stopách kvalitnej behačky

Dragon Hills – po stopách kvalitnej behačky

Zdielať

Ako to už na dnešnom Google Play Store chodí, herná sekcia jednoduchých skákačiek a behačiek hier je preplnená titulom „hit and run“, čo znamená, že v hre hráčov charakter automaticky beží, prijíma odmeny a cennosti a sám hráč ovláda skok, plaz a pohyb z boku do boku iba v troch častiach cesty.

Dragon_Hills_02

Tento model bol použitý pri prvej známej hre tohto typu, menom Temple Run. Kvalitnou takouto behačkou bol napríklad i Running Fred, ktorý si vyslúžil vďaka svojej úspešnosti i niekoľko násobné pokračovanie. Ale postupom času žiaľ tento žáner začal upadať. A bol by zrejme upadal do nedávna, keby neprišla revolučná pecka v tomto obore menom Dragon Hills.

Dragon_Hills_01

V hre sa používateľ ocitne v roli fialovo vlasej bojovníčky, ktorá ale len obyčajne neprechádza prekážky behaním, ale celú dobu skáče a brodí sa v zemi na drakovi. V hre sú možné i upgrady, či už za reálne, alebo fiktívne financie, nazbierané počas prechádzania mapky. Pri držaní displeja sa drak pri pohybe brodí v zemi.

Pri pustení následne vyskočí. Na systém ovládania si je potrebné trošku zvyknúť, ale ako vravím, hra naozaj stojí za to a pritom je stiahnuteľná úplne zdarma. Navyše používateľove zariadenie nemusí byť vôbec určené priamo na hry, aplikácia vyžaduje minimálny výkon a je dokonale vykresliteľná i na menšej obrazovke.