Domov Novinky Dovolenka bez starostí s pomocníkmi v mobile

Dovolenka bez starostí s pomocníkmi v mobile

Zdielať

Výber dovolenkovej destinácie dokáže potrápiť aj skúsených cestovateľov.

Exotika, overená klasika, susedné krajiny. Je úplne jedno, či plánujete roadtrip po Európe s kamarátmi, dobrodružnú cestu po krajinách Južnej Ameriky, alebo chcete oddychovať na pláži a čítať svoju obľúbenú knihu. Fantázii sa medze nekladú. Dôležité je pribaliť si pomocníkov, s ktorými sa nestratíte. A dokonca sa vojdú do vrecka.

Nezáleží na tom, aký smartfón máte k dispozícii. Vyberte si na cesty len tie správne aplikácie. Vďaka aplikáciám, ktoré vám chcem predstaviť, môže byť vaša dovolenka zaujímavejšia, krajšia, systematickejšia. Môžete objaviť miesta, ktoré by vám boli skryté či bývať v autentickom prostredí ktorejkoľvek krajiny.

  1. Google Maps

Začíname klasicky. Bez mapy sa však na dovolenke nezaobídete. Hoci aplikácia Google Maps nie je žiadnou novinou, ale v situáciách, keď nemáte prístup k dátam alebo signál, určite oceníte offline mapy. Sú určené predovšetkým pre autá a bez najmenších problémov si môžete prezrieť celú cestu od Bratislavy až do Porta.

  1. Skyscanner

Lety, hotely, požičovne áut. Pre Skyscanner žiadny problém. Aplikácia vyhľadáva najdostupnejšie a najlepšie možnosti. Podobne ako v prípade Google Flights, aj pri Skyscanner môžete vidieť najlacnejšie dátumy letu a upozornenia na zmeny ceny. Ak si nie ste istí, kam presne chcete ísť, aplikácia vám ponúka kategóriu, ktorá vám umožní preskúmať najlepšie ponuky z vášho najbližšieho letiska. Nezabúda ani na prehľadný zoznam destinácií za prijateľné ceny. Na veľmi podobnom princípe fungujú aj applikácie Kayak a Hopper.

  1. Packpoint

Zbaliť si všetko potrebné aj nepotrebné je základ. Napísať si zoznam a na nič nezabudnúť je výzva. Kedy ste z balenia naposledy nemali stres? Myslieť na počasie vo svojej destinácii a pripraviť si outfity na každú príležitosť je náročné. Packpoint je aplikácia zdarma, ktorá vytvorí zoznam namiesto vás. Skontroluje predpoveď počasia a požiada vás aj o výber činností, ktoré počas cesty plánujete. Vyhodnotí, čo by ste si všetko mali zobrať a doplní všeobecné položky, ktoré je potrebné mať na každej ceste. Vy si zoznam môžete ešte upraviť a potom sa už len tešiť na cestu.

  1. Citymapper

Aplikácia, ktorá zbiera jednu cenu za druhou. Citymapper je viac ako len mapa, pomôže vám vyhľadať najrýchlejší spôsob presunu. Aplikácia obsahuje funkciu SuperRouter, ktorá vám umožňuje prezerať si “plávajúce značky”, ako sú bicykle, skútre, mopedy či zdieľanie áut. Nezabúda ani na verejnú dopravu, upozorní vás na meškanie spojov a dokonca vás dokáže upozorniť na zastávku, na ktorej musíte vystúpiť. Vďaka Citymapperu sa nestratíte.

  1. Airbnb

Airbnb nie je potrebné predstavovať, ale určite je dobré naň nezabúdať. Aplikácia umožňuje ubytovať sa na zaujímavých miestach mimo hotela. Nie v každom meste je možné ju používať, ale ponúka skvelú možnosť zažiť autentickú atmosféru bytov, zaujímavých priestorov alebo aj jednoduchej izby. Aplikácia sa jednoducho ovláda, nasmeruje vás na miesto pobytu a komunikácia s majiteľom bytu je prehľadná a rýchla.

  1. Hotel Tonight

Airbnb vám zrušilo plány? Medzipristátie sa predĺžilo, alebo musíme niekde zostať o noc dlhšie? Hotel Tonight je výborný pomocník, ktorý vám zobrazí skvelé ponuky na poslednú chvíľu. Spoločnosť spolupracuje s hotelmi a ponúka zľavy na prázdne izby. A dokonca môžu byť vaše za menej než desať sekúnd.

  1. Tripadvisor

Overená klasika všetkých cestovateľov. Tripadvisor oceníte pri hľadaní toho najlepšieho počas vašej dovolenky. Môžete si prečítať milióny recenzií, názorov, prezirieť videá či fotografie dôležitých miest na vašej ceste. Bary, reštaurácie, hotely, letecké spoločnosti, možnosti trávenia voľného času. Tripadvisor sa vám postará o program podľa vašich predstáv.

  1. Duolingo

Existujú rôzne prekladače, slovníky i aplikácie, ktoré dokážu automaticky prekladať text. Ale nikdy nie je na škodu, ak si pred cestou osvojíte aspoň zopár fráz alebo si zopakujete jazyk, ktorý ste sa učili v škole a časom ho prestali používať. Duolingo je zábavný spôsob, ako sa naučiť či zdokonaliť sa v cudzích jazykoch a na dovolenke spraviť skvelý prvý dojem.

  1. Trabee Pocket

Táto aplikácia je ideálna nielen na služobné cesty, ale aj na dovolenky, ak chcete mať svoje výdavky pod kontrolou. Nájdete v nej aj užitočnú kalkulačku výmenných kurzov. Ak plánujete cestu viacerí a potrebujete si svoje výdavky rozrátať, skvelou aplikáciou je aj Splitwise. Úlohou aplikácie je zaznamenávanie všetkých účtov, pri ktorých platení sa delíte s inými osobami. Jednoducho pridávate výdavky do skupiny, s ktorou sa delíte a každý presne vidí, koľko a komu dlhuje. Predídete tak zbytočným rozporom.

Dúfame, že výber užtočných aplikácií vám spríjemní dovolenku, avšak nenechajte si svoje zážitky len pre seba. A práve na to máme tiež recept. Zážitky z dokonalej dovolenky si však zaslúžia tiež zväčniť. Skvelým nástrojom by mohli byť nové smartfóny, pričom každý si vyberá podľa iných kritérii. Podstatné však je, aby mal čo najlepší fotoaparát. Tak šťastnú cestu!