Domov Novinky Cube i7-CM je tablet s Intelom a Ubuntu

Cube i7-CM je tablet s Intelom a Ubuntu

Zdielať

Na trhu nájdeme množstvo tabletov, ktoré sú založené na operačných systémoch Android a Windows. Spoločnosť Cube si ale povedala, že do tabletu i7-CM nepoužije ani jeden z týchto operačných systémov a vsadila na netradičný Ubuntu Linux.

cube i7-cm ubuntu linux

Tablet ukrýva dvojjadrový procesor Intel Core M-5Y10C, ktorý je vyrobený pokročilou 14 nm architektúrou Broadwell s integrovanou grafickou kartou HD 5300. O zobrazovanie sa postará 11,6“ OGS displej, ktorý dostal slušné rozlíšenie 1920×1080 pixelov. Vysoká je aj hodnota RAM, ktorá dostane momentálne maximálnu hodnotu na trhu 4GB.

Ubuntu verzia dostala 64 GB vnútorného priestoru, dostupná je ale aj Windows verzia, ktorá má dvojnásobnú kapacitu na dáta. Nechýba ani podpora micro SIM kariet, s pomocou ktorej sa pripojíte dokonca aj do 4G/LTE siete.

cube i7-cm ubuntu linux 01

Samozrejmosťou je aj zadný a predný fotoaparát, podpora microSD kariet, microUSB 3.0 port či kvalitné stereo reproduktory. Kapacita batérie sa vyšplhala na priemernú hodnotu 5000 mAh. Tablet je už dostupný cez server Aliexpress za akciovú cenu 399 dolárov, ktorá sa bude postupne navyšovať.

Zdroj: Cube

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno