Domov Novinky Colníci zadržali zásielky OnePlus Buds, mysleli si, že ide o fejk

Colníci zadržali zásielky OnePlus Buds, mysleli si, že ide o fejk

Zdielať

Netradičná situácia sa stala na colnej správe Spojených štátov amerických. Colníci totiž zadržali zásielku so slúchadlami OnePlus Buds a mysleli si, že ide o fejkové Apple AirPods.

Hoci na prv pohľad možno ide o vtipnú situáciu, mnohým to spravilo starosti navyše. Predĺžilo to napríklad dodanie slúchadiel ku zákazníkom. Pripomeňme, že incident sa stal na letisku JFK (John F. Kennedy) v New Yorku. Colníci (CBP) si pri prezeraní importovaného tovaru mysleli, že ide o falošné Apple AirPods – a naopak išlo o predané balenia OnePlus Buds.

Obe slúchadlá sú si v niečom podobné, ale zároveň aj odlišné. Napríklad v balení je rozdiel, pri OnePlus ide o typické logo, farby a balenie, ktoré poznáme už roky aj z balení smartfónov OnePlus. To je už na prvý pohľad úplne iné, ako používa kalifornská spoločnosť. Americkí colníci (CBP) zverejnili tlačovú správu, v ktorej pochválili činnosť svojich pracovníkov za ochranu americkej verejnosti pred rôznymi nebezpečenstvami, avšak upozornili však na to, že nikto nie je dokonalý.

Na fotke sú skutočne OnePlus Buds spolu s popisom, že v tomto prípade urobili colníci chybu. Rozhodne teda nešlo o falšovaný výrobok, čo potvrdzuje aj originálne balenie. Celkovo malo byť zabavených 2000 krabičiek v odhadovanej hodnote 398-tisíc dolárov, avšak v skutočnosti je hodnota o cca polovicu nižšia. Zásielka pochádzala z Hong Kongu a mierila do Nevady. Celá udalosť sa odohrala ešte 31. augusta 2020.

Zdroj: TW