Domov Novinky Čo prinášajú zmeny Telekomu v roamingu?

Čo prinášajú zmeny Telekomu v roamingu?

Zdielať

Telekom oznámil zmeny vo svojej ponuke roamingových balíkov, ktoré platia od štvrtka 27. apríla 2023.

Zmeny sa týkajú viac ako 40 krajín a mobilný internet v mnohých z nich bude lacnejší. V prípade krajín EÚ môžu zákazníci naďalej využívať roaming doma. Mimo EÚ sú dátové roamingové balíky rozdelené do dvoch skupín: Skupina A (balíky S, M, L) a skupina A PLUS (balíky S PLUS, M PLUS, L PLUS). Zákazníci si môžu skontrolovať, do ktorej skupiny daná krajina patrí, na špeciálnej stránke operátora o roamingu. Od 27. apríla si môžu zákazníci aktivovať dátové balíky vo viac ako 40 nových krajinách vrátane Alžírska, Bermúd, Fidži, Grónska, Haiti, Indonézie, Kapverd, Maroka, Maurícia, Ománu, Saudskej Arábie, Tanzánie, Tuniska, Uruguaja a Vietnamu.

Niektoré krajiny, napríklad Albánsko, Čierna Hora, Severné Macedónsko, Ukrajina, Srí Lanka, aj autonómna oblasť Srbska Kosovo a Metochia, boli presunuté do lacnejšej skupiny A. Zákazníci môžu v krajinách oboch skupín využívať drahšie dátové balíky S PLUS, M PLUS, L PLUS, čo je užitočné na pokrytie mobilného internetu vo viacerých krajinách počas služobnej cesty alebo dovolenky. Tieto zmeny sa týkajú nových aj existujúcich balíkov, pričom sa nemenia ceny balíkov ani objemy dát. Dátové roamingové balíčky umožňujú klientom využívať mobilný internet v zahraničí za pevnú cenu a s predom stanoveným objemom dát.

Vďaka novým zmenám v ponuke si klienti môžu aktivovať balíček aj v nových krajinách, kde to doteraz nebolo možné, a to vrátane niektorých exotických destinácií. Zároveň sú niektoré krajiny zaradené do lacnejšej Skupiny A, čo znamená nižšie náklady na dátové balíčky v týchto krajinách. Ceny a objemy dát však zostávajú rovnaké ako pred zmenami. V prípade, ak používateľ cestuje do zahraničia, odporúčame siahnuť aj po lacnejších alternatívach, v podobne tzv. cestovateľských SIM kartách. TravelSIM je cestovateľská SIM karta, ktorá umožňuje výrazne znížiť náklady na roamingové dáta a hovory v zahraničí. Táto služba je určená pre ľudí, ktorí často cestujú do zahraničia a chcú si ušetriť peniaze na mobilných poplatkoch.