Domov Novinky Čo prináša najnovšia iOS 17 beta používateľom?

Čo prináša najnovšia iOS 17 beta používateľom?

Zdielať

V poslednej bete pripravovaného iOS 17 sa objavili dve zaujímavé funkcie uľahčujúce život.

Všetci vieme, že iOS umožňuje robiť snímky obrazovky už od svojho vzniku. Avšak, schopnosť vytvoriť snímku celej plochy, napríklad pri prezeraní dlhej webovej stránky, ktorá sa nezmestí na celý displej iPhonu, iPadu alebo Macu v prípade macOS, bola pridaná skôr neskoro v porovnaní s konkurenciou ako je Google. Preto majitelia Apple zariadení museli pre vytvorenie snímky celej webovej stránky využívať aplikácie tretích strán. Napriek tomu, že táto funkcia je teraz dostupná natívne v iOS, snímky celej plochy sa dali uložiť iba ako PDF, čo sťažovalo ich rýchle zdieľanie, napríklad cez sociálne médiá.

Toto sa však mení s iOS 17 a macOS Sonoma, ktoré sú momentálne v beta verzii. Tieto nové verzie umožnia uložiť snímky celej plochy ako fotografiu do galérie (Camera Roll) alebo ako obrázkový súbor na ploche v prípade macOS. Používatelia tak už nebudú musieť používať aplikácie tretích strán pre takúto základnú funkciu. iOS 17 tiež prináša ďalšiu užitočnú funkciu pre majiteľov, ktorí majú viac SIM/eSIM kariet. V novej aktualizácii bude každá SIM alebo eSIM karta mať možnosť mať vlastný vyzváňací tón, správy budú možné triediť podľa čísla, na ktoré boli doručené. Tiež pribudne možnosť vybrať telefónne číslo, z ktorého chce používateľ zavolať naspäť na zmeškaný hovor od čísla, ktoré nemá uložené v kontaktoch.

Verzia iOS 17, iPadOS 17 a macOS Sonoma ponúkajú verejné beta verzie pre tých, ktorí by chceli vyskúšať tieto nové funkcie. Napriek tomu, neodporúčame inštaláciu zatiaľ nedokončených verzií na primárne zariadenia. Radšej odporúčame použiť sekundárne (záložné) zariadenie alebo v prípade Macu samostatnú partíciu s čistou inštaláciou beta verzie.

Zdroj