Domov Novinky Čo očakávať od nového Huawei Mate 60?

Čo očakávať od nového Huawei Mate 60?

Zdielať

Huawei Mate 60 príde s 50 MPx trojitým fotoaparátom v kruhu.

Podľa leakera Digital Chat Station si telefón zachová kruhový dizajn na zadnej strane, a na svojom profile zverejnil uniknutý render, ktorý odhaľuje, že ostrovček bude ešte väčší ako pri sérii Mate 50. Leaker tiež uviedol, že hlavný fotoaparát bude mať snímač s rozlíšením 50 MPx, čo naznačuje, že bude dosť podobný primárnemu fotoaparátu v predchádzajúcej sérii Mate. Očakáva sa, že Huawei Mate 60 si zachová rozlíšenie 1220p, v Číne inzerované ako 1,5K. Dúfame, že panel by sa mohol vyvinúť na LTPO OLED, keďže v súčasnosti ide o bežný panel bez efektnej adaptívnej obnovovacej frekvencie, ktorú vidíme v iných vlajkových smartfónoch.

Skoršie správy naznačovali, že spoločnosť uvedie na trh smartfón s pripojením 5G – technológiou, ktorú Huawei doteraz nedokázal využiť. Platforma by mohla byť vyvinutá spoločne so spoločnosťou SMIC, ktorá sídli v Číne. Modem by mohol byť postavený na 7 nm procese, čo v dnešnej dobe nie je najmodernejšie, ale viac, ako môže Huawei svojim používateľom na medzinárodnej scéne ponúknuť už teraz. Spoločnosť sa už viac ako štyri roky trápi so sankciami americkej vlády, keďže americké ministerstvo obchodu zaradilo Huawei na zoznam subjektov ešte v máji 2019.

Toto rozhodnutie v podstate zakázalo americkým spoločnostiam predávať hardvér a softvér spoločnosti a odrezalo čínsku značku od prístupu k 5G čipovým súpravám. Podľa novej správy agentúry Reuters sa Huawei možno konečne vráti k používaniu čipov 5G, ktoré boli vyvinuté spoločne s čínskou spoločnosťou SMIC. Správy troch externých výskumných firiem, ktoré pokrývajú čínsky trh so smartfónmi, naznačujú, že Huawei a SMIC vyvíjajú čipové sady 5G s použitím výrobného procesu N+1 a softvérových nástrojov na automatizáciu elektronického návrhu (EDA).

Zdroj