Domov Novinky Čítačka otlačkov môže byť jednoducho hacknutá

Čítačka otlačkov môže byť jednoducho hacknutá

Zdielať

Samsung S5 odtlackyJedna z hlavných vlastností, ktorú prezentujú na Samsung Galaxy S5 je snímač odtlačkov prstov integrovaný do tlačidla home. Security Research Labs z Nemecka už prišiel na vážnu chybu. Ako chceme obísť bezpečnostný zámok na odtlačok prsta skenera? Tím nato už prišiel.

Vytvoril lepidlo a skopíroval falošné odtlačky prstov, priložil takto modifikovaný vytlačený papier na displej. Fotografiu urobil iPhone 4S. S veľmi malým úsilím falošné odtlačky prstov môžu byť problémom pre snímač, Galaxy S5 uveril , že sa jedná o skutočný prst. Veľký problém je, že falošný odtlačok prsta je možné použiť pre prístup k PayPal účtu obete, pretože aplikácie v Galaxy S5 podporujú autentifikáciu pomocou odtlačku prsta.

Security Research Labs bol schopný získať prístup k účtu PayPal, prevodu peňažných prostriedkov či nakupovať. Proces je jednoduchší tým, že sú povolené neobmedzené pokusy o prst. Systém by bol bezpečnejší, ak by vyžadoval heslo po niekoľkých neúspešných pokusoch. iPhone 5S padol tiež po 48 hodín od uvedenia na trh.

Niektorí ľudia kritizovali spôsob hackovania odtlačkov prstov ako nereálny v reálnom svete a čase, ale Security Research Labs odmietol tieto výroky a následne ich aj vyvrátil. Každý teda, kto ukradne prístroj môže mať prístup k vysoko kvalitnému odtlačku prsta.

Zdroj: Techspot

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno