Domov Novinky Čím sa bude odlišovať iPhone 15 Pro od základných verzií?

Čím sa bude odlišovať iPhone 15 Pro od základných verzií?

Zdielať

Aj keď aktualizácia iPhonov sa chystá až na september budúceho roku, už sa vynárajú informácie o novej generácii populárneho smartfónu.

Predaje iPhonu 14 Pro (Max) vysoko prevyšujú predaje iPhonov 14 (Plus), čo v budúcnosti bude Apple viesť k ešte vyššiemu rozlišovaniu medzi základnými a profesionálnymi iPhonmi, myslí si analytik Ming-Chi Kuo. Gigant prvykrát výraznejšie rozdelil základné a profesionálne verzie telefónov v roku 2017 s príchodom iPhonu X, kde novinka s výrezom dostala OLED displej a TrueDepth prednú kameru s podporou Face ID. Ďalej to pokračovalo s iPhonom 11 (Pro), kde však bol opäť rozdiel v použití technológie displeja (LCD vs. OLED) a vo fotoaparáte, kde Pro verzia jedenástky dostala okrem ultraširokouhlého snímača zároveň aj teleobjektív, čím sa stala prvou verziou iPhonu s trojitou sústavou zadných fotoaparátov. S každou ďalšou generáciou sa rozdiely medzi Pro a non-Pro iPhonmi prehlbovali, a v nasledujúcej generácii sa rozdiel prehĺbi ešte viac. Čo teda máme očakávať od iPhonu 15 Pro (Max)?

Momentálne sa vie o minimálne piatich rozdieloch, plány Apple sa však môžu ešte zmeniť, nakoľko ide o skoré úniky zo spoločnosti: A17 čip. iPhony 15 Pro dostanú nový čip A17 Bionic, zatiaľ čo základné iPhony dostanú A16 Bionic, ktorý sa nachádza v súčasných vlajkových lodiach kalifornskej spoločnosti. A17 bude založený na 3 nm technológii a bude ponúkať vyšší výkon pri nižšej spotrebe. Rýchlejší USB-C port. iPhony 15 Pro dostanú rýchlejší USB-C port, ako bude mať základná séria. Súčasný základný iPad 10. generácie má konektor USB-C s rozhraním USB 2.0, a rovnaké to bude aj v prípade základných iPhonov. Nový USB-C port teda v prípade tejto rady iPhonov bude znamenať hlavne zjednotenie nabíjacích káblov, pričom rýchlosť zostane zachovaná. V prípade rady Pro sa dočkáme rozhrania USB 3.2 alebo rovno Thunderbolt 3. Keďže séria Pro dokáže nahrávať ProRes videá a fotiť 48 MPx RAW-y, vyššia rýchlosť dáva zmysel.

Väčšia kapacita RAM. Áno, iOS je veľmi dobre optimalizovaný a bude plynulo behať aj na 4GB RAM, ktoré má napr. iPhone 11, a teda 8GB RAM plánovaných pre iPhone 15 Pro sa môže zdať ako zbytočnosť ktorá len predraží smartfón, opak je však pravdou. Ak na iOS nejaká aplikácia padne alebo sa v pozadí znova načíta, typicky Safari s mnoho otvorenými tabmi naraz, v 99% prípadoch je príčinou nedostatok pamäte. S extra 2GB pamäte sa toto bude stávať menej často. Pevné, nepohyblivé tlačidlá. Vypínacie tlačidlo ako aj hlasitosti na iPhone 15 Pro budú nepohyblivé a budú poskytovať haptickú odozvu. Podobná technológia je v tlačidle Domov na najnovších iPhonoch SE a v trackpade novších MacBookov.

Vyšší optický zoom pre iPhone 15 Pro Max. Väčšia verzia iPhonu 15 Pro dostane periskopický zoom, ktorý by mohol dosiahnuť úroveň aj 10-násobného priblíženia. Pre porovnanie, súčasné iPhony 14 Pro (Max) majú len 3-násobné priblíženie. Zároveň sa vynárajú špekulácie, že iPhone Pro Max rada sa premenuje, po vzore Apple Watch, na iPhone Ultra. Bude zaujímavé sledovať, aké rozdiely budú medzi iPhonom 14 a iPhonom 15, čiže základnými modelmi.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno