Domov Novinky Chyby vo Windows 11 spôsobujú spomalovanie s AMD CPU

Chyby vo Windows 11 spôsobujú spomalovanie s AMD CPU

Zdielať

Chyby v operačnom systéme Windows 11 spomaľujú rýchlosť procesorov AMD, pričom obe spoločnosti (AMD aj Microsoft) už pracujú na oprave.

Microsoft tento týždeň vydal Windows 11 ako bezplatnú aktualizáciu systému Windows 10 pre kompatibilné počítače. Ak však používate procesor AMD a ešte ste neaktualizovali, možno budete chcieť s aktualizáciou počkať, pretože boli identifikované dve výkonnostné chyby. Prvá z nich sa týka vyrovnávacej pamäte L3 a zvyšuje latenciu približne 3×. Typické aplikácie zaznamenajú 3-5% zásah do výkonu, ale pri esportových hrách môže dôjsť až k 10-15% spomaleniu. Druhá chyba bráni systému Windows správne využívať funkciu „preferovaného jadra“ AMD. Táto funkcia je spôsob, akým procesor informuje operačný systém o tom, ktoré jadro môže dosiahnuť najvyššiu taktovaciu frekvenciu (a teda by bolo najvhodnejšie na úlohy s vysokou prioritou).

Aplikácie, ktoré spúšťajú len niekoľko vlákien, budú ovplyvnené, ale nie je jasné, ako veľmi. AMD však uvádza, že tento efekt bude najvýraznejší pri procesoroch s 8 a viac jadrami a TDP nad 65W. AMD spolupracuje s Microsoft na riešení oboch problémov. Očakáva sa, že oprava príde do konca mesiaca, ak sa na ceste nevyskytnú prekážky. Takže v závislosti od toho, aký máte procesor a aký softvér používate, možno budete chcieť počkať s aktualizáciou na Windows 11, kým sa oprava neobjaví.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno