Domov Novinky Chyba vo Windows Update núti ľudí upgradovať na Windows 10

Chyba vo Windows Update núti ľudí upgradovať na Windows 10

Zdielať

Ešte pred tým, než Microsoft vydal Windows 10, oznámil, že používatelia, ktorí používajú originálny Windows 7, 8 alebo 8.1 si budú môcť zadarmo nainštalovať nový operačný systém úplne zadarmo a to rok od jeho vydania. Spôsob marketingu bol ale dosť kontroverzný.

Windows 10 Logo

Zakaždým keď bol spustený Internet Explorer, na domovskej stránke bol obrovský nápis presviedčajúci používateľov, aby si rezervovali novú verziu Windowsu. Takisto sa na paneli úloh zobrazuje ikona s nápisom Získať Windows 10 a inštalačný program systému sa sťahuje, aj v prípade, že si to používateľ nevyžiadal.

Problémov ale pribúda, keďže Microsoft urobil chybu a označil update na Windows 10 ako Dôležitý namiesto Voliteľný a teda sa v prípade, že je vo Windows Update nastavená možnosť Inštalovať aktualizácie automaticky pri najbližšom reštarte nainštaluje nový operačný systém prakticky bez vedomia používateľa.

Windows 10 inovácia

Táto chyba takisto spôsobuje aj nevypnuteľný systémový dialóg, ktorý automaticky reštartuje počítač po 60 minútach. Tieto automatické inštalácie sú ale pomerne vzácne, častejšia je možnosť, že pri výbere aktualizácii cez Windows Update sa vám automaticky predvolí aj inovácia na Windows 10.

Zdroj: Ars TechnicaExtremeTech