Domov Novinky Chladiče Be quiet! Dark Rock 4 a Pro 4 sú predstavené

Chladiče Be quiet! Dark Rock 4 a Pro 4 sú predstavené

Zdielať

Spoločnosť Be quiet! predstavila nové vzduchové chladiče a to Dark Rock 4 a Dark Rock Pro 4. Verzia Pro má byť TOP model z ponuky výrobcu v jej segmente.

Hoci sa podľa názvu môže zdať, že ide o podobné chladiče, nie je to tak. Ide totiž o dva odlišné modely. Zatiaľ čo Dark Rock Pro 4 je dvojvežový chladič, Dark Rock 4 je vybavený jediným, ale hustým hliníkovým rebrovaním. Pro verzia má sedem heatpipe z ocele s hrúbkou 6 mm, ktoré prechádzajú dvomi vežami. Výrobca pritom umožňuje používateľovi osadiť nielen dva, ale až tri ventilátory (jeden uprostred veže a dva po stranách chladiča).

Vonkajší ventilátor je typu pull-push, ide o 120 mm SilentWings 3. Ventilátor uprostred veže je o niečo väčší a ide o model SilentWings 135 mm. Výhodou je tiež možnosť osadiť iba jeden ventilátor, teda ten uprostred bez osadenia ventilátora z vonkajšej strany. Dark Rock Pro 4 je navrhnutý tak, aby zvládol tepelné zaťaženie až do 250W, čo znamená, že podporuje rôzne typy socketov. Dostupnosť zatiaľ nie je známa, očakáva sa však, že bude k dispozícii v priebehu druhého štvrťroka 2018.

Menší model, Dark Rock 4 má jednovežovitú konštrukciu so šiestimi heat pipe (hrúbka 6 mm je zachovaná). Chladič je vybavený s ventilátorom SilentWings 135 mm. The Dark Rock 4 dokáže spracovať o niečo nižšie zaťaženie (v porovnaní s Pro modelom, pozn. red.), jeho maximum je 200W TDP. Aj pri tomto chladiči platí, že bude dostupný v priebehu druhého štvrťroka 2018.

Zdroj: PowerTechUp

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno