Domov Novinky ChatGPT rastie rýchlo, návštevnosť má ako Bing

ChatGPT rastie rýchlo, návštevnosť má ako Bing

Zdielať

Podľa poskytovateľa analytických služieb sú používatelia v Indii druhým najväčším zdrojom návštevnosti ChatGPT po USA.

Trochu ironicky, ChatGPT rastie tak rýchlo, že program poháňaný umelou inteligenciou začína z hľadiska návštevnosti webu konkurovať vyhľadávaču Microsoft Bing. Zistenia pochádzajú od poskytovateľa internetovej prevádzky Similarweb, ktorý uvádza, že počet návštev používateľov sa minulý mesiac takmer zdvojnásobil. V celosvetovom meradle vzrástla návštevnosť domény chat.openai.com za prvých 25 dní februára o 85% v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho mesiaca. „ChatGPT, ktorý sa zrodil koncom novembra 2022, teraz priťahuje celosvetovo približne takú návštevnosť ako Bing, ktorý existuje od roku 2009,“ dodáva web.

Táto správa je ironická, pretože samotný Microsoft začal integrovať ChatGPT do vyhľadávača Bing, čo vyvolalo nárast webovej návštevnosti vyhľadávača. Zdá sa, že nárast návštevnosti „bol len krátkodobý“. Microsoft nedávno utlmil nové možnosti Bingu, aby zabránil tomu, že sa chaty rozbehnú. Naproti tomu ChatGPT sa s takýmito obmedzeniami chatu nestretol, hoci stránka bola nútená bežne prerušiť prístup kvôli nárastu návštevnosti od prichádzajúcich používateľov. Graf ukazuje, že v súčasnosti celosvetovo navštívi približne 40 miliónov používateľov denne. V USA Bing stále poráža ChatGPT, pokiaľ ide o návštevnosť webu, a priťahuje viac ako dvojnásobok návštev používateľov. V Indii je to však naopak. „ChatGPT teraz v Indii, ktorá je jedným z jej hlavných zdrojov návštevnosti, priťahuje dvakrát viac návštevníkov ako Bing,“.

India je tiež druhým najväčším zdrojom webovej návštevnosti s podielom 11,17% za USA, ktoré tvorili 11,27% návštevnosti. Chatbot s umelou inteligenciou bol tiež vycvičený na konverzáciu v rôznych jazykoch, čím sa rozšírila jeho príťažlivosť pre používateľov v mnohých krajinách. Ďalej web dodáva: „Môžeme sa domnievať, že záujem Indie odráža dopyt z jej technologického sektora, áno, ale aj zo strany pracovníkov, ktorí môžu využívať na zvýšenie svojej produktivity pri úlohách, ako je písanie textov a kódovanie.“ Bing môže časom opäť získať prevahu. Microsoft plánuje uvoľniť Bing poháňaný ChatGPT ako hlavný vyhľadávací produkt, ktorý bude konkurovať Googlu. Podľa Similarwebu je Bing štvrtým najväčším vyhľadávačom na svete za Googlom, čínskym Baidu a ruským Yandexom. Google si však drží obrovský náskok ako vyhľadávač číslo jeden, takže predbehnúť ho nebude jednoduché.

Zdroj