Domov Novinky Cenovo dostupná Nokia 4.2 mieri na slovenský trh

Cenovo dostupná Nokia 4.2 mieri na slovenský trh

Zdielať

Spoločnosť HMD Global, výrobca telefónov Nokia, oznámila dostupnosť modelu 4.2 na slovenskom trhu. Za cenu 199 eur ponúkne kvalitné spracovanie spolu s dedikovaným tlačidlom pre Google Asistenta a notifikačnú diódu v tlačidle napájania.

Telefón ponúka kvalitné spracovanie, obrazovku s kvapkovitým výrezom pre predný fotoaparát, dvojitý hlavný fotoaparát, inovácie v oblasti AI, najnovší čipset Snapdragon od spoločnosti Qualcomm a aktuálny Android 9 Pie. Dopĺňa ho 3GB RAM a 32GB vnútorné úložisko. Zariadenie ponúka 8,4 mm štíhlu kompaktnú konštrukciu a 5,7“ edge-to-edge HD+ obrazovku s kvapkovitým výrezom. Elegantné sklenené prevedenie s kovovou konštrukciou a polykarbonátovým rámčekom zaistí prémiový pocit aj dostatočnú odolnosť pre každodenné použitie.

Zaujímavoťou je tiež dedikované tlačidlo. Stlačením používateľ získa okamžitý prístup k službám Google Asistenta, či už ide o vytáčanie hovorov, počúvanie hudby alebo hlasové zadávanie otázok. Dvojité stlačenie tlačidla poskytne prístup k hlavnej obrazovke Google Asistenta spolu s inteligentnými odporúčaniami, ktoré zahŕňajú informácie o doprave, nezaplatených účtoch a nadchádzajúcich udalostiach v kalendári. Dlhé stlačenie tlačidla spustí walkie-talkie režim, počas ktorého bude Google Asistent načúvať, kým tlačidlo nebude uvoľnené.

Mnoho funkcií je v modeli poháňaných pokročilou AI. Tá napomáha napríklad pri odomykaní telefónu tvárou alebo pri pokročilých operáciách v Google Asistentovi, ako je rýchle spustenie aplikácií alebo spustenie aplikácie fotoaparátu a následné vyfotenie Bothie snímku (snímka z predného i zadného fotoaparátu v zároveň). Telefón navyše umožňuje využiť Google Asistenta bez odomknutia zariadenia. Ako čerešnička na torte pôsobí tlačidlo napájania, ktoré v sebe ukrýva notifikačnú LED diódu. O dostatok výkonu sa potom postará osemjadrový čipset Snapdragon 439 od spoločnosti Qualcomm.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno