Domov Novinky Bratislavské graffiti súčasťou Google Art Projektu

Bratislavské graffiti súčasťou Google Art Projektu

Zdielať

V rámci Art Projektu Kultúrneho inštitútu Googlu je možné obdivovať aj pouličné umenie z bratislavských ulíc. Súčasťou zbierok sa stali pouličné produkcie medzinárodného tímu graffiti umelcov vytvorené v rámci Bratislava Street Art Festivalu, ktorý je pravidelnou súčasťou bratislavského festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti.

Google Bratislava Street Art Festival 01

Pouličné výtvarné umenie má špecifický charakter, keďže diela nie sú vystavované v galériách, či múzeách, plátnom týchto umelcov sú verejné miesta. V mnohých prípadoch toto umenie zobrazené na stenách, či múroch v uliciach miest je len dočasné.

Google Bratislava Street Art Festival 02

Ďalší ročník Bratislava Street Art Festivalu sa uskutoční v júni tohto roka. A opäť sa bude snažiť spríjemniť každodennú rutinu obyvateľom Bratislavy, ale aj zaujať návštevníkov tohto krásneho mesta, okrem výtvarného umenia prinesie aj rôzne umelecké a performatívne produkcie, ktoré sú späté s priestorom ulice.

Google Bratislava Street Art Festival 03

Google si pre milovníkov umenia pripravil ešte jedno prekvapenie. Pre používateľov prehliadača Chrome vytvoril rozšírenie, vďaka ktorému sa pri otvorení nového okna v prehliadači zobrazí jedno umelecké dielo dostupné v rámci Google Art Projektu.

Zdroj: TS