Domov Novinky Bitcoiny za takmer 1 miliardu v anonymnej peňaženke

Bitcoiny za takmer 1 miliardu v anonymnej peňaženke

Zdielať

Vo svete kryptomien sa udiala nečakaná udalosť: medzi anonymnými peňaženkami Bitcoin sa uskutočnila veľká transakcia (tokenov) v hodnote 993-tisíc USD.

Takéto veľké presuny medzi peňaženkami, ktoré držia veľké časti kryptografických tokenov, sú schopné samostatne ovplyvniť pohyb na trhu, na internete sa objavili obavy okolo poklesu hodnoty Bitcoinu. „Táto transakcia bola zrealizovaná 15. novembra 2021. V čase tejto transakcie bolo odoslaných 15 078,20768150 BTC (Bitcoin tokenov) v hodnote 991820563,67 USD. Aktuálna hodnota tejto transakcie je teraz 912564189,99 USD,“ uviedol Blockchain. Benzinga vo svojej správe uvádza, že by mohlo ísť len o bezpečnostný krok zo strany peňaženky whale. V správe sa ďalej uvádza, že na to, aby sa cena Bitcoinu na ktorejkoľvek burze posunula o 2% nadol, je potrebný predajný tlak vo výške približne 15 až 30 miliónov USD. Podrobnosti o vlastníkoch týchto peňaženiek zatiaľ zostávajú neznáme.

Podľa správy Glassnode existuje 522952 bitcoinových peňaženiek, ktoré vlastnia aktíva v hodnote viac ako 100-tisíc USD a môžu ovplyvniť pohyb na trhu. Začiatkom mája tohto roka bolo medzi dvoma neznámymi peňaženkami presunutých 19-tisíc bitcoinových tokenov, odhalili správy. V tom čase bola hodnota transakcie 1,1 miliardy. Bitcoin je nielen najstaršou kryptomenou na svete, ale je aj najväčšou podľa trhovej hodnoty. Kryptomena sa v súčasnosti obchoduje na úrovni 68096 USD za token, ako vyplýva zo sledovania cien kryptomeny. Celkový počet tokenov Bitcoin, ktoré sú v ponuke, je viac ako 18,8 milióna, čo tvorí 90% z 21 miliónov tokenov, o ktorých vytvorení vopred rozhodol anonymný tvorca Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Výskumná spoločnosť Glassnode vo svojej nedávnej správe odhalila, že z celkovej ponuky Bitcoinov je od augusta tohto roka v obehu na rôznych kryptografických burzách len 12,9%, čo naznačuje, že držitelia si radšej držia svoje aktíva, než aby sa ich snažili zbaviť na výmenných platformách.

Zdroj