Domov Novinky Benestra spúšťa prevádzku v pásme 3,7 GHz

Benestra spúšťa prevádzku v pásme 3,7 GHz

Zdielať

Benestra začala budovať novú sieť a pripájať do nej prvých zákazníkov začiatkom júna 2015. Splnila tak jednu z podmienok licencie – začať používať pridelenú frekvenciu do šiestich mesiacov od nadobudnutia právoplatnosti povolenia. Spoločnosť sa začiatkom roka 2015 zúčastnila elektronickej aukcie a získala licenciu na frekvenciu z pásma 3,7 GHz.

Antena 3,7 GHz

Počas necelých troch mesiacov spoločnosť plánuje novou technológiou FWA 3,7 (Fixed Wireless Access) pokryť takmer 100 miest a obcí, ktoré boli zaradené do prvej fázy budovania siete, vrátane všetkých krajských miest. V rámci budovania siete dochádza aj k migrácii zákazníkov, ktorí v súčasnosti využívajú staršiu technológiu na frekvencii 3,5 GHz. Pre prvých zákazníkov je nová technológia dostupná za uvádzacie ceny.

Benestra je prvým operátorom na Slovensku, ktorý uviedol sieť v pásme 3,7 GHz do komerčnej prevádzky a začal plniť povinnosti vyplývajúce z udelenia licencie. Nová technológia disponuje aj podstatne vyššími prenosovými rýchlosťami oproti doteraz používaným zariadeniam. Umožňuje poskytovať služby so symetrickými rýchlosťami až niekoľko desiatok Mbps.

Zdroj: TS