Domov Novinky ASUS údajne plánuje výkonný model ZenFone mini

ASUS údajne plánuje výkonný model ZenFone mini

Zdielať

Telefóny taiwanskej značky ASUS série ZenFone 6 a ZenFone 7 boli rozhodne unikátnymi modelmi na trhu, ktorý je inak zaplnený tuctovými zariadeniami.

Obe série totiž mali motorizované výklopné moduly zadného fotoaparátu, takže fungovali zároveň ako hlavné aj zároveň aj ako selfie kamery. Navyše išlo o pomerne slušne vybavené telefóny za dobrú cenu, takže predajné čísla neboli zlé. Horšie to však bolo s dostupnosťou na našom trhu. Zatiaľ netušíme, či ASUS plánuje zachovať otočný modul aj pri nasledujúcom modeli, ale špekuluje sa o novom, veľmi dobre vybavenom malom smartfóne ZenFone mini.

Informácie pochádzajú zo serveru DigiTimes a konkrétne zmieňujú chystanú sériu ASUS ZenFone mini s menšou uhlopriečkou displeja. Konkrétne čísla neboli zverejnené, ale určite by malo ísť o menší displej než má ZenFone 6 (teda 6,4″). Možno teda očakávať displej medzi 5,5″ a 6″. Okrem menšieho displeja by telefón mal dostať aj špičkové vybavenie, pretože sa špekuluje o procesore Qualcomm Snapdragon 888, alebo minimálne o modeli Snapdragon 870. Okrem toho má taktiež ponúknuť aj solídne fotoaparáty a minimálne 30W nabíjanie.

Dátum vydania je vo hviezdach, pretože sme od ASUSu ešte nepočuli ani nič o predstavení klasických ZenFonov. Siedma generácia uzrela svetlo sveta vlani v auguste, ale to bolo hlavne kvôli oneskoreniu v časoch korony. Herný model série ROG je ale odhadovaný v marci, takže ZenFone 8 má pomerne veľkú šancu na vydanie v prvom polroku, mini variant potom pravdepodobne niekedy neskôr, ale istého nie je naozaj nič.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno