Byť na palube Medzinárodnej vesmírnej stanice je celkom zážitok, čo predviedlo niekoľko astronautov počas prevádzky stanice.
Teraz dal astronaut NASA Josh Cassada pozorovateľom oblohy ešte viac dôvodov na závisť tejto pozície, keď sa podelil o absolútne úchvatnú fotografiu polárnej žiary zachytenú z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS). ISS sa na svojej obežnej dráhe pohybuje v priemere 400 km nad Zemou. Vďaka tomu majú astronauti na palube stanice často jedinečný pohľad na dianie tu na Zemi. Ani polárne žiary nie sú iné. Cassada zdieľal 28. februára na Twitteri fotografiu polárnych žiaroviek z ISS a opísal tento pohľad ako „absolútne neskutočný“. Samozrejme, nie je to zďaleka jediný prípad, keď sa nám naskytol takýto veľkolepý pohľad na tieto nebeské úkazy. Predtým astronaut Bob Hines minulý rok zachytil zábery slnečnej búrky interagujúcej s našou atmosférou. Pri takomto pozoruhodnom výhľade na Zem by naozaj nemalo byť až také prekvapujúce, že fotografie polárnych žiaroviek z ISS sú také úchvatné.
Tieto nebeské úkazy sú spôsobené interakciou slnečného žiarenia s atmosférou našej Zeme. Niekedy, keď je žiarenie z nášho Slnka dostatočne silné, môžu polárne žiary dokonca siahať ďaleko za hranice svojich bežných zón výskytu. Je tiež úžasné vidieť, ako ďaleko tieto svetelné predstavenia siahajú do vesmíru, čo je ešte jedna vec, ktorú dokonale ukazujú tieto fotografie polárnych žiaroviek zachytené na palube ISS. Samozrejme, toto nie je jediná novinka z obľúbenej vesmírnej stanice v tomto týždni. NASA a SpaceX stále pracujú na štarte misie Crew-6, ktorá bola zrušená len dve minúty pred štartom a na stanicu odvezie ďalších štyroch astronautov. Okrem toho sa konečne rozbehla ruská záchranná misia ISS, ktorá astronautom poskytne bezpečnejší spôsob, ako sa dostať domov, ak by sa na palube ISS objavili nejaké mimoriadne udalosti.