Domov Novinky Apple zvoláva AC adaptéry kvôli riziku zasiahnutia prúdom

Apple zvoláva AC adaptéry kvôli riziku zasiahnutia prúdom

Zdielať

Keď používatelia využívajú nabíjačky, či iné adaptéry, považujú za samozrejmosť, že sú zabezpečené voči akémukoľvek zdravotnému riziku. Ale nie je to tak vždy, táto ochrana si totiž vyžaduje rozsiahle testovanie a v prípade, že by hrozilo riziko pri už predávaných kusoch, musí ich spoločnosť zvolať.

Apple World Travel Adapter Kit

To sa teraz stalo Applu, ktorý prehlásil, že niektoré z jeho adaptérov pre Macy, niektoré iOS zariadenia či World Travel Adapter Kit, ktoré sa predávali od roku 2003 do roku 2015, bude zadarmo vymieňať z dôvodu rizika zasiahnutia elektrickým prúdom. Tieto adaptéry sa predávali v Európe (teda aj u nás), Austrálii, Kórei, Argentíne, Brazílii a na Novom Zélande. Ak si chcete overiť, či vlastníte rizikový adaptér, môžete tak urobiť porovnaním vnútorného slotu, kde sa adaptér pripája k nabíjačke, s nasledujúcimi obrázkami.

Apple AC adaptery

V prípade, že máte na vyznačenom mieste trojpísmenné pomenovanie regiónu (u nás EUR), ste v suchu. Ak ale máte vnútri 4 či 5 písmen alebo čísel (prípadne žiadne), podobne ako na ľavom obrázku, mali by ste ísť adaptér čo najskôr vymeniť do Apple Storu alebo autorizovaného Apple servisu. Predtým si ale nezabudnite pripraviť, zapamätať alebo napísať sériové číslo poškodeného produktu.

Zdroj: Apple