Domov Novinky Apple Watch popálili zákazníkovi zápästie

Apple Watch popálili zákazníkovi zápästie

Zdielať

Aj keď sa výbuchy batérii nestávajú často, nie je ich možné úplne odstrániť vďaka nedostatku technológii. V nesprávnom čase a na nesprávnom mieste dokážu spôsobiť dokonca aj popáleniny tretieho stupňa. Jedným so zariadení, ktoré s týmto majú problém, sú pravdepodobne aj smart hodinky Apple Watch.

Apple Watch

Dánsky zákazník Jørgen Mouritzen totiž 17. októbra utrpel popáleniny pri používaní Apple Watch s náramkom typu milánsky mesh. Podľa jeho slov si to všimol počas návštevy toalety, kedy zacítil horiacu kožu. Keď zistil, že teplo sála práve z hodiniek na jeho ľavom zápästí, snažil sa ich odstrániť druhou rukou, čím utrpel popáleniny aj na nej. Mouritzen verí, že príčinou boli hodinky Apple Watch, ktoré kúpil vo Švédsku a nie externý zdroj, ako pohlcovač vlhkosti.

Spoločnosť Apple nechce ani po mesiaci a niekoľkých žiadostiach od médii tento incident komentovať, keďže ešte podľa jej slov prebieha vyšetrovanie. Mouritzen povedal, že sa spoločnosti nesnaží pomstiť, ale je sklamaný zo zákazníckej podpory, ktorá mu bola poskytnutá.

Zdroj: Ekstra Bladet