Domov Novinky Apple Sillicon M1 vs. Intel – takýto rozdiel je vo výdrži

Apple Sillicon M1 vs. Intel – takýto rozdiel je vo výdrži

Zdielať

Applu sa podaril husársky kúsok. Nové MacBooky vydržia takmer celý deň na jedno nabitie. V najlepšom prípade (MacBook Pro 13″) sa bavíme o 20h sledovania videa.

To sú neuveriteľné hodnoty. Ako by to vyzeralo v porovnaní s Intelom? MacBooky mali vždy skvelú výdrž batérie. V rámci aktívneho používania zvládli aj 8 hodín na jedno nabitie, čo považujeme za dobrý výsledok. Po predstavení procesora M1 (ARM) sa ale všetky čísla posunuli hore. To, čo sme videli na novembrovej konferencii nám skoro vyrazilo dych. Len tak pre predstavu, štandardný MacBook Air zvládne 15 hodín prezerania webu a 18 hodín sledovania filmov. V reále budú tieto čísla o trochu horšie, no aj tak sú skoro neuveriteľné.

Pokiaľ sa pozrieme na MacBook Pro 13″, jeho mohutnejšia konštrukcia ukrýva väčšie akumulátory. Prezeranie webu ich vyčerpá za 17 hodín a prehrávanie videa za 20 hodín. Ako to bolo doposiaľ? Na to nám odpovedia tabuľky. MacBook Air s Intelom zvládal 11 hodín prezerania webu a 12 hodín prehrávania videa. Zlepšenie je na úrovni 4-6 hodín, čo je samo o sebe štandardná výdrž bežných notebookov s operačným systémom Windows. Ešte zaujímavejšie to ale vyzerá pri MacBooku Pro 13″, ktorý si polepšil výraznejším spôsobom.

Apple doposiaľ sľubovalo 10 hodinovú výdrž pri prezeraní webu a sledovaní videa. V prvom prípade sa prítomnosťou čipu M1 zlepšila o 7 hodín a v druhom prípade o 10 hodín. Je toto vôbec možné? Lepšiu výdrž batérie sme od ARM architektúry očakávali ešte pred konferenciou. Určite však nie až v takej veľkej miere. Sme zvedaví, ako to dopadne pri praktickom teste. Už teraz je ale jasné, že technologický gigant začal novú etapu, s ktorou to nespravil ťažšie iba Intelu ale aj všetkým konkurentom. Skvelá práca Apple!

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno