Domov Novinky Apple prináša nové tablety iPad Pro aj iPad 10. generácie

Apple prináša nové tablety iPad Pro aj iPad 10. generácie

Zdielať

Spoločnosť oznámila aktualizované verzie modelov iPad Pro 12,9″ a iPad Pro 11″ s novým procesorom Apple M2.

Nové modely podporujú aj vylepšenú konektivitu a aktualizované funkcie fotoaparátu. Najväčšou zmenou je prechod na nový SoC M2. Tento nový čip, ktorý sa nachádza aj v MacBooku Air 2022 a 13″ MacBooku Pro, je vybavený 8-jadrovým CPU (4x výkonné jadrá + 4x efektívne jadrá) a 10-jadrovým GPU spolu so 16-jadrovým Neural Engine na strojové učenie a pracovné zaťaženie AI. Apple uvádza priepustnosť pamäte 100 MB/s. Firma tvrdí, že procesor M2 má o 35% vyšší grafický výkon, o 40% lepší výkon strojového učenia a o 50% väčšiu šírku pamäťového pásma než procesor M1 v predchádzajúcej generácii iPadu Pro. Apple Pencil 2. generácie rozpozná dotyk 12 mm nad displejom, čo môže umožniť ďalšie funkcie v aplikáciách. Táto funkcia bude k dispozícii v aplikáciách prvej aj tretej strany.

Nové modely majú vylepšenú bezdrôtovú konektivitu v podobe Wi-Fi 6E, ktorá poskytuje sťahovanie dát rýchlosťou až 2,4 Gbps, čo je 2× rýchlejšie ako u predchádzajúcich modelov. K dispozícii je aj aktualizovaná podpora Bluetooth 5.3 a pripojenie 5G na modeloch LTE. A napokon, nová M2 umožnila vylepšené funkcie fotoaparátu na iPade Pro, hoci samotný hardvér fotoaparátu sa nezmenil. Nový ProRes teraz umožňuje modelom nahrávať videá priamo vo vysokokvalitnom kodeku ProRes a prekódovať ich až 3× rýchlejšie. Funkcie fotoaparátu sa tiež dočkali aktualizácie zo Smart HDR 3 na Smart HDR 4. Okrem toho sú oba modely iPad Pro identické so svojimi kolegami predchádzajúcej generácie. Aj ceny zostávajú totožné s predchádzajúcou generáciou, pričom cena 11″ modelu začína na 799 dolároch za model s Wi-Fi a 999 dolároch za model s LTE. Cena 12,9″ modelu sa začína na 1099 USD a cena modelov s LTE sa začína na 1299 USD. Do predaja sa dostanú v stredu 26. októbra.

Výrobca tiež oznámil iPad 10. generácie, ktorý však nie je veľmi verným pokračovateľom základného iPadu z minulého roka. Podľa očakávania je nový iPad tenší, má ploché boky a väčší 10,9″ displej IPS LCD s rozlíšením 2360×1640 px a jasom 500 nitov. Je to v podstate iPad Air (2022) bez procesora M1. Namiesto neho má iPad 10. generácie čip A14 Bionic so 6-jadrovým CPU, 4-jadrovým GPU a 16-jadrovým Neural Engine. Tablet je k dispozícii v striebornej, modrej, ružovej a žltej farbe a v 64GB a 256GB výbave, ako aj v modeloch len s Wi-Fi a Wi-Fi + 5G. To je rýchlejšie Wi-Fi 6. iPad 10. generácie prechádza na USB-C a podporuje prvú generáciu Apple Pencil. Prečítajte si však drobné písmo a zistíte, že ceruzka používa Lightning, takže budete potrebovať adaptér z USB-C na Lightning (našťastie je súčasťou balenia). Samotný adaptér bude k dispozícii za 9 USD.

iPad 10. generácie sa dodáva s 12 MPx ultrazoomovým predným fotoaparátom orientovaným na šírku so svetelnosťou f/2.4 a uhlom záberu 122°. Do záberu sa zmestí viac ľudí a podporuje Smart HDR 3, 1080p video do 60 snímok za sekundu a rozšírený dynamický rozsah do 30 snímok za sekundu. Na opačnom konci sa nachádza 12 MPx hlavný fotoaparát so svetelnosťou f/1.8 a automatickým zaostrovaním a videom v rozlíšení 4K. Apple pre nový iPad vyrobil klávesnicu Magic Keyboard Folio, ktorá sa pripája cez Smart Connector a pripevňuje sa magneticky. Obsahuje stojan a trackpad. Klávesnica rozšíri schopnosti iPadu za 299 eur. Jeho cena začína na 579 eur za 64GB model s Wi-Fi. To je výrazné zvýšenie ceny oproti minuloročnému základnému modelu, ale našťastie Apple ponecháva na pultoch aj ten, ktorého cena je 429 eur.

1 , 2

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno