Domov Novinky Apple predstavil limitovanú edíciu iPhonu 7

Apple predstavil limitovanú edíciu iPhonu 7

Zdielať

Spoločnosť Apple dnes predstavila nový iPhone. Ide o limitovanú verziu iPhone 7 a 7 Plus v červenej farbe. Výrobca týmto krokom vyjadruje oslavu desaťročného partnerstva so spoločnosťou RED pri boji proti AIDS.

Tento elegantný kúsok može kúpiť online za približne 800 eur. Výrobcovia však predstavili v novom dizajne aj 9.7 palcový iPad, ktorý je dostupný za zhruba 390 eur. Ten bude mať v sebe zabudovaný čip A9 a samozrejme 64 bitový systém. Bude dostupný vo veľkosti 32 GB. Nemôže chýbať samozrejme Retina displej a pochváliť sa môže aj prednou a zadnou kamerou, ktoré obe nakrúcajú v HD kvalite.

To, že sa Apple odvážil a uviedol na trh červenú novinku však má svoj význam. Takýmto spôsobom si pripomínajú už viac ako 10 ročné partnerstvo s organizáciou na boj proti ochoreniu AIDS. Percentá z predaja týchto smartfónov a tabletov tak pôjdu na dobrú vec a prispejú k výskumu choroby.

Farebná edícia iPhonu 7 je dostupná v dvoch verziách – 128 GB a 256 GB. Online predaj sa začne už tento piatok, 24. marca. Na jeho predstavení spolupracovali spevák z U2 Bono a filantrop Bobby Shiver, ktorí boj proti AIDS, malárii a tuberkulóze podporujú.

Vyzbierané peniaze by mohli pomôcť najmä v oblastiach africkej Sahary, kde sú až dve tretiny obyvateľstva nakazené vírusom HIV. Od založenia „červenej generácie“ sa podarilo spoločnosti Apple prispieť takmer 120timi miliónmi eur.

Zdroj: CNN

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno