Domov Novinky Apple odmieta vymieňať batérie v iPhonoch

Apple odmieta vymieňať batérie v iPhonoch

Zdielať
Spoločnosť Apple používateľom nevymení batériu, pokiaľ má poškodený iPhone. Koncom minulého roka Apple priznal, že zámerne spomaľovali iPhony aby tak zvýšili výdrž batérie. Táto informácia sa dostala na verejnosť až potom, čo niekto prezradil, o koľko až mohol byť jeho iPhone rýchlejší, keby mal novú batériu. Po tomto odhalení Apple ako ospravedlnenie vytvorilo tzv. „$29 battery replacement program“.

apple odmieta vymenu baterii

Avšak aj tento program bol zavádzajúci. Namiesto toho, aby vymenili batériu za spomínaných 29 dolárov (24,2 eur), skontrolovali stav iPhonu. Pokiaľ na ňom našli nejakú závadu, musela byť opravená prednostne. Bez opravy odmietli vymeniť batériu. Medzi poškodenia patrili aj malé ryhy na obrazovke, či poškodený mikrofón alebo reproduktor. Toto všetko bránilo výmene starej batérie za novú.

Takýmto spôsobom namiesto očakávaných 29 dolárov za výmenu museli zaplatiť až niekoľko stovák. Nakoľko všetko muselo byť v top stave, pred tým, než sa vymenila batéria. Aj takto to chodí, keď Apple ponúka „lacný“ servis výmeny batérie. Najviac pohoršení sa cítili najmä používatelia, ktorí sú zvyknutí na ich prasknuté displeje, či odreté hrany a nebránilo im to v používaní iPhonu aj naďalej. Chceli len výmenu batérie, nakoľko tie v iPhonoch majú menšie kapacity oproti Androidom.

apple odmieta vymienat baterie

Apple sa vyhovoril na záručné podmienky – aj napriek tomu, že sa v nich nič podobné nepísalo. Po čase si vyvesili oznam na webovú stránku. V ňom sa písalo, že: „Ak je váš iPhone poškodený natoľko, že by to ovplyvnilo chod batérie, tento problém bude riešený prioritne.“ Vyzerá to tak, že Apple považuje oznamy vyvesené na webe za záručné podmienky.

Mnoho ľudí s tým nesúhlasí a majú pravdu. Nie je to voči nim fér. No vyzerá to tak, že Apple chce len zarobiť na oprave iPhonov, ktorá stojí nemalé peniaze. Škoda, že si viac neváži svojich zákazníkov. Ak potrebujete vymeniť batériu, nezúfajte. Na internete nájdete množstvo iných spôsobov – aj kvalitných a cenovo prijateľných.

Zdroj: pcmag

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno