Domov Novinky Apple iPhone SE 4 by mohol mať 6,1″ LCD displej

Apple iPhone SE 4 by mohol mať 6,1″ LCD displej

Zdielať

Všetky doterajšie výhody malého a kompaktného smartfónu od Apple zrejme pominú.

Pôjde podľa všetkého o rovnako veľké, 6,1″ placky ako ostatné modely (napr. iPhony 13, 13 Pro, 14, 14 Pro, atď.) Cupertinský gigant údajne chystá čoskoro predstaviť iPhone SE 4. Pred akýmkoľvek oficiálnym potvrdením údajne informátor z dodávateľského reťazca odhalil podrobnosti o displeji pripravovaného telefónu. Nová generácia iPhonu SE bude mať údajne 6,1″ LCD displej a výrez v hornej časti displeja. iPhone SE 4 by mohol prevziať dizajn iPhonu XR. Firma doteraz uviedla na trh tri generácie svojho lacného modelu iPhone SE, pričom poslednú predstavila v marci tohto roka.

Podľa správy, ktorá cituje analytika, bude pripravovaný iPhone SE 4 vybavený 6,1″ LCD displejom a bude mať výrez v hornej časti obrazovky. Začiatkom minulého roka údajne tiež naznačil, že ďalšia generácia iPhonu SE by mohla mať displej s uhlopriečkou 5,7″ až 6,1″ a výrez s dierovaním v hornej časti obrazovky na umiestnenie snímača selfie. Podľa predchádzajúcich únikov bude mať iPhone SE 4 podobný dizajn ako iPhone XR. Údajne bude mať moderný dizajn so zmenšenými rámčekmi, výrezom a funkciou Face ID. Tým sa bude viac dopĺňať so súčasnou generáciou modelov iPhone. Lacný telefón možno nebude vybavený funkciou Face ID.

iPhone SE (2022) má dizajn podobný iPhonu 8 a poháňa ho SoC Apple A15 Bionic. Smartfón má 4,7″ displej Retina HD a na zadnej strane je jeden 12 MPx snímač fotoaparátu. Na selfie a videohovory má vpredu 7 MPx snímač fotoaparátu. Kapacita je najviac do 256GB úložiska, konštrukcia s krytím IP67 a domovské tlačidlo vybavené snímačom odtlačkov prstov Touch ID na biometrickú autentifikáciu sú ďalšími hlavnými prednosťami iPhonu SE (2022).

Zdroj