Domov Novinky Apple chce novým obalom predísť únikom prototypov

Apple chce novým obalom predísť únikom prototypov

Zdielať

Nový iPhone vždy s veľkým predstihom spustí vlnu dohadov a špekulácií, rôznych renderov či údajných fotografií daného modelu. Na také fotografie chce však Apple s jeho novým obalom vyzrieť.

Väčšina fotografií totiž pochádza z prepravy vývojových prototypov z čínskych tovární do Kalifornie. Áno, v minulosti sa už niekoľkokrát stalo, že nejaký tester niekde zabudol či stratil svoj prísne tajný iPhone, avšak ešte viac náchylnejšie na úniky sú práve tieto prepravy. Nový obal opticky zväčšuje telo telefónu a kompletne zakrýva zadnú stranu zariadenia (okrem fotoaparátu).

Na oboch stranách je nový obal vybavený bezpečnostnou páskou, ktorá znemožní neautorizovaný zásah do zariadenia počas prepravy a každý kus bude mať tiež špeciálny dokument, na ktorom bude znázornené, na ktorých stanovištiach sa testovací kus nachádzal (rôzne testy jednotlivých komponentov a ďalšie). Na tomto liste je tiež špeciálny QR kód, ktorý sa na každom prekladisku na ceste do Kalifornie načítava a Apple tak bude presne vedieť, kde sa práve daný prototyp nachádza.

Zdroj: MacRumors

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno