Domov Novinky Android 7.0 Nougat pre Xiaomi Mi5 v príprave

Android 7.0 Nougat pre Xiaomi Mi5 v príprave

Zdielať

Najnovšiu verziu Androidu, teda 7.0 Nougat, momentálne využívajú len Pixely a zopár zariadení z línie Nexus. Ostatní výrobcovia musia väčšinou prispôsobiť operačný systém pre svoje nadstavby, a tak vydanie aktualizácie trvá niekedy aj niekoľko mesiacov.

xiaomi-mi5

MIUI je však úplne odlišná kapitola a to z veľmi jednoduchého dôvodu. Xiaomi využíva Android len ako jadro a táto nadstavba je na míle vzdialená od čistého Androidu. Aktualizácie sú dostupné každý týždeň s nádielkou nových funkcií a najnovšími bezpečnostnými záplatami.

Nutnosť aktualizácie je teda menej potrebná ako v prípade iných výrobcov. Majitelia nie tak starého vlajkového modelu Mi5 však dnes môžu aspoň máličko oslavovať, nakoľko internetom začala kolovať fotografia zo sociálnej sieti Weibo, na ktorej vidno, že výrobca hľadá testerov pre Android 7.0 Nougat.

android-nougat-pre-xiaomi-mi5

Ďalšou dôležitou informáciou je aj fakt, že práve Android 7.0 Nougat pre vlajkové modely výrobcu, ako Mi Note 2, Mi MIX, Mi5S, Mi5S Plus a Mi5 by mohol zároveň priniesť náhľad MIUI 9. Žiaľ, aktualizovanie na novšiu verziu Androidu sa väčšinou týka len vlajkových modelov Xiaomi a sme si skutočne istí, že novšiu verziu najpopulárnejšieho operačného systému by radi uviedli aj používatelia low-end série Redmi alebo iných cenovo dostupných modelov.

Zdroj: Gizmochina

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno